Adapťák 2019

6. 9. 2019

Jak to vypadá, když jede Delta na adapťák? (To je jako adaptační pobyt - takový ten výlet, co se dělá na začátku, aby se lidi líp poznali. :-))

Krok první: Musíte odjet.

A nejen to, musíte najít správnou školu. To se tak stane, když si několik škol dá sraz na stejné místo a ve stejném čase. Ale řekněme, že odjedete. V autobuse je docela ticho, nikdo se vlastně s nikým nezná. Jen řidič se diví, jestli vůbec někoho veze.

Krok druhý: Ubytovat se.

Kde? Rekreační zařízení ve Zbraslavicích. Docela příjemné místo, součástí areálu je rybník na plavání, několik hřišť, lanové centrum a les kolem. (Že by nás čekaly nějaké hry? Předbíháme…) Bydlení ve srubech je překvapivě komfortní, jen si člověk musí povléknout sám. To se dá přežít.

Krok třetí: Hry a jiné aktivity!

To je to nejtěžší – vedoucí (učitel? instruktor? Jak mu teď říkat?) se rozhodl, že se bude dělat něco, u čeho nebude nikdo vypadat ani přinejmenším důstojně. A sám ze sebe dělá … co vlastně? Trpaslíka? Čaroděje? Želvu? Proč jako?!

?!?
… :-)

Adaptační kurz 2019 - hry

A ono je to překvapivě fajn. Hodně fajn! Jen je potřeba si připustit, že si chci zahrát. Zařádit! A ostatní chtějí taky!!!

Krok čtvrtý: Jít spát.

Tedy zalézt do chatky, ale ono se tam ještě bude asi chvíli povídat. O tom ovšem teď a tady psát nebudeme.

A pak už to jede samospádem – další hry, fotbal, šifry, dráčci, volejbal, lanové centrum, roboti, plavání. A najednou je pátek a jede se domů. A v autobuse už není ticho, povídá se o tom, co se dělo a co se ve škole teprve dít bude. A ono se bude dít.

Jan Koupil

učitel