2 x Národní finále EXPO SCIENCE AMAVET 2014

Úspěchy studentů DELTA

Studenti pardubické DELTY se pravidelně umisťují
na předních místech v krajských a národních kolech
republikových i mezinárodních soutěží.

DELTA zopakovala úspěch z loňska - i letos 2x Národní finále EXPO SCIENCE AMAVET 2014

Kateřina Kopcová s počítačovou hrou Reversi a Josef Gajdůšek s návrhem automatického skladiště postupují do národního finále EXPO SCIENCE AMAVET 2014.

Amavet - postup na soutěž Vernadského do Moskvy20. a 21. března se v IDEONu konal VII. ročník soutěže AMAVET. Letos se do krajského kola z okresního probojovalo pět IT projektů (kromě Katky a Pepy ještě Michal Nguyen s informačním systémem strojní dílny Tůma, Standa Kolman se svým redakčním systémem pro časopis o Formuli 1 a Vašek Dostál, který převedl deskovou hru Carccassone do počítačové podoby - mimochodem - to byl podle mne suveréně nejlepší projekt).

„Projekty ze Střední školy informatiky a ekonomie jsou standardní inženýrské projekty.“

Ing. Michael Bažant, PhD. Univerzita Pardubice,
hodnotitel okresního kola

Hodnotitelé krajského kola dali přednost projektům Pepy a Lucky. Projekt Josefa Gajdůška navíc zaujal porotu natolik, že postoupil i do Moskvy na soutěž Vernadského, získal cenu pardubické společnosti eBRÁNA a také ceny od děkanů obou informatických fakult jak pardubické tak i královéhradecké univerzity.

„Pepa mne překvapil, jak byl schopen obhajovat svůj projekt v angličtině před téměř třicetičlennou porotou. To se u prváků jen tak nevidí.“

Ing. Jiří Janků, ředitel společnosti eBRÁNA, s.r.o.,
hodnotitel krajského kola

„Dosáhnout úspěch je těžké v každé soutěži. Opravdu mne však těší, že jej naše škola byla schopná zopakovat i v letošním roce s novými studenty. Je to pro nás samozřejmě i závazek do dalších let“, řekl Jiří Formánek, ředitel pardubické Střední školy informatiky a ekonomie DELTA.

Předchozí úspěchy:

Úspěchy v soutěžích potvrzují rostoucí kvalitu výuky, která souvisí i s rozsáhlou spoluprácí se softwarovými společnostmi Unicorn a eBRÁNA, které se podílejí na výuce, aktualizaci vzdělávacího programu, vedení maturitních prací, přípravě na soutěže i na každoročních praxích studentů.

Střední škola informatiky a ekonomie DELTA je známá také svojí studentskou firmou eDELTA, ve které studenti pracují na menších komerčních zakázkách z oblasti IT.

Lucie Gavlasová a Jan Rubín - prezentace projektů na krajském kole AMAVET 2013

Kateřina Kopcová - postup do Národního finále EXPO SCIENCE AMAVET 2014

Lucie Gavlasová a Jan Rubín - do národního finále EXPO SCIENCE AMAVET 2013 postupují 2 projekty z pardubické střední školy DELTA

Josef Gajdůšek - postup do Národního finále EXPO SCIENCE AMAVET 2014 a na soutěž Vernadského do Moskvy.

Ocenění ředitele společnosti eBRÁNA, Ing. Jiřího Janků

Stipendium děkana Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové, doc. Ing. Václava Janečka, CSc.

Stipendium děkana Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice, Prof. Ing. Simeona Karamazova, Dr.

Jsme malí, ale šikovní...

Průměrný počet studentů v ročníku je 20. Možná i díky tomu se v minulém školním roce umístila 1/4 z nich do třetího místa v krajském kole nebo postoupila do ústředního kola některé ze soutěží, kterých se každoročně účastníme.

Řekli o našich maturitních projektech

„Na naší fakultě ukončují studenti podobnými projekty své bakalářské studium. Tyto práce, by rozhodně patřily do té lepší poloviny.“

Ing. Zdeněk Mlčoch,
FIM, Univerzita Hradec Králové

„Tyto práce jsou standardní inženýrské projekty.“

Ing. Michael Bažant, PhD.,
FEI, Univerzita Pardubice