1. místo BusinessPoint 2012

Úspěchy studentů DELTA

Studenti pardubické DELTY se pravidelně umisťují
na předních místech v krajských a národních kolech
republikových i mezinárodních soutěží.

1. místo BusinessPoint 2012

Honza Fridrich se svým maturitním projektem Informačním systémem PetsSystem zvítězil v BusinessPointu v kategorii Podpora IT v korporátní sféře.

BusinessPoint 2012 - Vyhlášení výsledků

Projekt Informační systém PetsSystem připravený studentským týmem ve složení Jan Fridrich, Jakub Lajner a Pavel Roháček zvítězil ve finále nejlepších projektů České republiky v kategorii IT v korporátní sféře. Finálový souboj proběhl ve čtvrtek 2. února v prostorách Vysokého učení technického v Brně. Kromě hlavní ceny od odborné poroty si tým odnesl cenu i za 3. místo v hodnocení laické poroty tvořené žáky základních škol.

Business Point je celonárodní manažersko-marketingová soutěž, organizovaná Fakultou podnikatelskou Vysokého učení technického v Brně. V hodnotící komisi zasedli top manažeři z významných českých a mezinárodních firem. Partneři a sponzoři věnovali vítězným soutěžním týmům ceny v hodnotě přesahující 500 000 Kč. Letošního 6. ročníku se zúčastnilo 127 studentských týmů z celé republiky.

„Projekt PetsSystem jsme vyvinuli jako primární informační systém pro společnost Teranolis, která se zabývá obchodem s exotickými zvířaty. Systém zahrnuje nástroje pro organizaci a vzájemnou komunikaci zaměstnanců, skladovou a účetní evidence, a jeho součástí je rovněž e-shop pro kamenné prodejny typu Zverimex. Je naprogramován v C# a jako databázi používá MS SQLServer,“ vysvětlil Jan Fridrich, vedoucí úspěšného studentského týmu.

Realizace konkrétních projektů pro korporátní klientelu již během studia střední školy připravuje studenty na budoucí profesní dráhu, umožňuje jim kontakt s praxí. V soutěži Business Point proto studentské týmy zpracovávají zvolené soutěžní téma a kreativně navrhují vlastní řešení. Úspěšný projekt má být nejen správně vyřešen, ale také odpovídajícím způsobem prezentován a obhájen před odbornou porotou.

„Naše studenty povzbuzujeme k účasti v podobných soutěžích, protože teprve v konkurenci ostatních projektů se mohou projevit jejich skutečné znalosti a dovednosti, nevystačí jen s nabiflovanými poučkami. Svět se hodně rychle mění a školství se musí snažit držet krok. Právě studentské soutěže jsou příležitostí, jak nezapadnout v šedi tisíců absolventů, jak o sobě a svých schopnostech dát vědět,“ uvedl Jiří Formánek, ředitel Střední školy informatiky a ekonomie Delta.

Nad letošním ročníkem soutěže Business Point převzalo záštitu Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky.

Honza Fridrich a Kuba Lajner - přebírání cen BusinessPoint 2012Jakub Lajner a Jan Fridrich - přebírání cen BusinessPoint 2012

Diplom - vítězství v BusinessPointu

Jsme malí, ale šikovní...

Průměrný počet studentů v ročníku je 20. Možná i díky tomu se v minulém školním roce umístila 1/4 z nich do třetího místa v krajském kole nebo postoupila do ústředního kola některé ze soutěží, kterých se každoročně účastníme.

Řekli o našich maturitních projektech

„Na naší fakultě ukončují studenti podobnými projekty své bakalářské studium. Tyto práce, by rozhodně patřily do té lepší poloviny.“

Ing. Zdeněk Mlčoch,
FIM, Univerzita Hradec Králové

„Tyto práce jsou standardní inženýrské projekty.“

Ing. Michael Bažant, PhD.,
FEI, Univerzita Pardubice