Pracovní stáže v Řecku (červen 2022) - výběr účastníků

21. 1. 2022

Vybíráme třicítku účastníků měsíčních pracovních stáží v Řecku.

Pracovní stáže v Řecké Soluni

V červnu 2022 se zúčastní 30 studentů pracovních stáží v Řecké Soluni. Zatím jsou domluvené 2 smysluplné firmy (https://tolaptop.gr, https://ipconsulting.gr) + agentura (Ipodomi), která praxe zprostředkovává, má vlastní centrum celoživotního vzdělávání. Budeme se snažit domluvit ještě nějaké další firmy, aby stáže byly z odborného hlediska co nejpřínosnější a pokud možno pestré. (Firmy, které jsou v současné době domluvené, se zaměřují spíše na opravy HW a diagnostiku. Ip Consulting i na vývoj software. Otázka je, co se nám ještě dále podaří domluvit.)

Podrobnosti stáží:

• termín: 30.5. - 27.6.2022,
  • pracovní doba: pouze ve všední dny 9:00-15:00,
  • ubytování: 3-4 hvězdičkový hotel, 2-3 studenti na pokoji,
  • společné stravování: snídaně na hotelu, obědy a večeře ve spolupracujících restauracích,
  • bohatý kulturní program: návštěvy muzeí a různých pamětihodností
  • cena: vše zdarma, bylo by však dobré si vzít s sebou nějaké kapesné,
  • záloha: od všech účastníků budeme před účastí na stážích vybírat zálohu 4.000,- Kč. Tato záloha jim bude celá vrácena po té, co po návratu do ČR vyplní všechny formuláře a dotazníky požadované programem Erasmus.

Způsob výběru účastníků

Stáží jsou určeny pro studenty letošních 4., 3. a 2. ročníků denního studia. Lze předpokládat, že o stáže bude více než 30 zájemců. Účastníky budeme vybírat podle těchto kritérií:

• odborná zdatnost (doloženo odbornými brigádami a praktickými projekty),
  • účast na soutěžích,
  • další práce pro školu,
  • známka z agnličtiny,
  • celkový průměr známek,

Další nezbytné podmínky pro účast na stážích:

• platné očkování proti COVID-19,
  • stáří v době nástupu na stáže minimálně 16 let,
  • bez kázeňských přestupků,
  • bez VETA (třídní učitel a doprovázející pedagogové mají právo studenta vetovat, pokud by měli obavy z libovoného důvodu studenta na stáže pustit)

Přihlašovací formulář

Vyplnění formuláře věnujte náležitou pozornost. Na jeho základě budete nebo nebudete pro stáže vybráni. Formulář musíte odeslat do 6. února 2022.

Jiří Formánek