Interaktivní den otevřených dveří - 29. listopadu 2023

21. 11. 2023

Ve středu 29. listopadu 2023 pořádáme první interaktivní den otevřených dveří. Nejezdíme s roboty, nepořádáme soutěže a nerozdáváme bonbóny, ale přijďte se za námi podívat přímo do výuky.

Interaktivní den otevřených dveří

Na středu 29. listopadu jsme připravili speciální rozvrh, kde chceme ukázat co nejvíce výuku odborných předmětů na naší škole. Výuka začíná již v 7:50 a její "veřejnou" část ukončíme v 11:15. (Později se také klidně můžete do hodin podívat, ale už se někde třeba budou psát písemky.)

Kromě výuky v klasických třídách můžete také navštívit dvě "speciální" místnosti a to:

  • skupinu v talentovém programu TopGun, kde uvidíte oddělenou výuku studentů 2. ročníku, kteří se již programováním zabývali delší dobu na ZŠ - řeší nyní společný projekt a
  • "info-kiosek", kde bude každých 20 minut podávat pan ředitel základní informace o přijímacím řízení a budete se jej moci na cokoliv zeptat.

Náš cíl je, abyste si školu co nejvíce prohlédli sami. Zkrátka abyste si sami zjistili, co zajímá právě vás. Nebojte se přijít si sednout do učebny a chvilku se podívat, co a jak se tam učí. A pak se zase jděte podívat dál, ať toho vidíte co nejvíce. Všude na chodbách budou plánky budovy s jednotlivými učebnami a zároveň rozvrh, co se kde učí.

Pro snazší orientaci:

  • učebny začínající "1" (106, 110, 111) najdete v 1. nadzemním podlaží (tzn. v přízemí),
  • učebny začínající "2" (202, 206, 207, 208, 210) najdete ve 2.NP a
  • učebny začínající "3" (316, 317, 318, 319, atel.) najdete ve 3.NP.

Rovzrh výuky na interaktivní den otevřených dveří

Výstupy - práce studentů

Na stěnách visí fotografie a grafické práce studentů ze zaměření počítačová grafika. Nejkomplexnější představu o náplni zaměření - jeho výstupy - si můžete udělat především na chodbách v horním patře.

Ve spojovacím krčku mezi starou a novou budovou si můžete prohlédnout práce studentů ze zaměření programování.

V horním patře najdete unikátní sbírku nejlepších prací našich studentů za posledních 6 let. Mimo jiné zde najdete práci letošního medailisty z nejprestižnější mezinárodní soutěže středoškolských projektů International Science and Engineering Fair v kategorii Embedded Systems5 prací medailistů celostátního kola Středoškolské odborné činnosti v oboru Informační technologie z toho tří vítězů (roky 2023, 2022, 2021, 2019 a 2018).

V dolním patře pak najdete sadu 7 čerstvých maturitních prací z loňského roku, které jejich autoři přihlásili do soutěží (dvě loňské nejlepší jsou o patro výš). Zde si můžete udělat představu, že o skutečně pěkné maturitní práce na naší škole každý rok není nouze a z jaké konkurence pramení naše úspěchy. Uvidíte také pestrost maturitních témat našich studentů.

Držte nám pěsti, ať nám do plánovaného rozvrhu nezasáhne blížící se sezóna podzimních nachlazení.

Jiří Formánek

Jiří Formánek
ředitel školy