2. místo ve finále EXPO SCIENCE AMAVET 2016 + 2 finálové účasti

Úspěchy studentů DELTA

Studenti pardubické DELTY se pravidelně umisťují
na předních místech v krajských a národních kolech
republikových i mezinárodních soutěží.

2. místo ve finále EXPO SCIENCE AMAVET 2016 + 2 finálové účasti

Josef Gajdůšek obsadil 2. místo v národním finále Expo Science Amavet 2016 a postoupil na nejprestižnější soutěž středoškolských vědeckých projektů INTEL ISEF 2017 do Ameriky. Do pražského finále jej doprovodily další dva týmy ze soukromé školy DELTA - Luboš Zápotočný, Tomáš Faltejsek a Tomáš Čulík a Filip Botai s Michalem Havelkou.

3 týmy postupují do národního finále Expo Science Amavet 201610. a 11. března 2016 proběhlo krajské kolo IX. ročník soutěže FVTP. Letos se do národního finále Expo Science Amavet 2016 probojovaly 3 týmy ze soukromé Střední školy informatiky a ekonomie DELTA.

Prvním týmem byli Filip Botai s Michalem Havelkou, kteří uspěli s projektem Volá makléř, který kromě webového serveru zahrnoval i aplikaci pro mobilní telefony.

Druhým týmem byli Luboš Zápotočný, Tomáš Faltejsek a Tomáš Čulík, kteří naprogramovali webovou počítačovou hru The Tainted. Oba týmy jsou teprve z prvního ročníku, takže jsou i velkou nadějí do dalších ročníků.

Stálicí této soutěže byl i letos Josef Gajdůšek se svým projektem na pomezí elektrotechniky a programování Diodový spektrometr. Kromě suveréního postupu do finále obdržel také speciální ocenění rektora Univerzity Hradec Králové, prof. RNDr. Josef Hynek, MBA, Ph.D.

„Projekt Josefa Gajdůška ze soukromé Střední školy informatiky a ekonomie DELTA Diodový spektrometr byl v letošním ročníku jednoznačně nejlepší. Proto jsem mu udělil cenu rektora Univerzity Hradec Králové.“

prof. RNDr. Josef Hynek, MBA, Ph.D.,
rektor Univerzity Hradec Králové

Pepa svoji extratřídu potvrdil i v celorepublikovém finále v Praze na Akademii věd, kde obsadil celkově 2. místo spojené s postupem na nejprestižnější soutěž vědeckých středoškolských projektů INTEL ISEF 2017 v Americe. Kvalitu jeho projektu potvrdilo i 3. místo v soutěži České hlavičky 2016.

„Mám velkou radost z dalšího excelentního úspěchu Pepy Gajdůška. Jsem však hrdý na stálou vysokou kvalitu prací našich studentů, protože do národního kola Expo Science Amavet postoupují pravidelně již čtyři roky za sebou“, řekl Jiří Formánek, ředitel pardubické Střední školy informatiky a ekonomie DELTA.

Předchozí úspěchy v EXPO SCIENCE AMAVET

Úspěchy v soutěžích potvrzují rostoucí kvalitu výuky, která souvisí i s rozsáhlou spoluprácí se softwarovými společnostmi Unicorn a eBRÁNA, které se podílejí na výuce, aktualizaci vzdělávacího programu, vedení maturitních prací, přípravě na soutěže i na každoročních praxích studentů.

Střední škola informatiky a ekonomie DELTA je známá také svojí studentskou firmou eDELTA, ve které studenti pracují na menších komerčních zakázkách z oblasti IT.

Josef Gajdůšek - ocenění rektora Univerzity Hradec Králové

Josef Gajdůšek - obdržel zvláštní cenu od rektora Univerzity Hradec Králové, prof. RNDr. Josefa Hynka, MBA, Ph.D.

Josef Gajdůšek - 2. místo národní finále EXPO SCIENCE AMAVET 2016

Josef Gajdůšek - 2. místo v národním kole Expo Science Amavet 2016 s právem účasti na Intel ISEF 2017 v USA.

Luboš Zápotočný, Tomáš Falta a Tomáš Čulík - účast v národním kole Expo Science Amavet 2016

Luboš Zápotočný, Tomáš Falta a Tomáš Čulík - účast v národním kole Expo Science Amavet 2016

Filip Botai a Michal Havelka - postup do národního finále Expo Science Amavet 2016

Filip Botai a Michal Havelka - postup do národního finále Expo Science Amavet 2016.

Jsme malí, ale šikovní...

Průměrný počet studentů v ročníku je 20. Možná i díky tomu se v minulém školním roce umístila 1/4 z nich do třetího místa v krajském kole nebo postoupila do ústředního kola některé ze soutěží, kterých se každoročně účastníme.

Řekli o našich maturitních projektech

„Na naší fakultě ukončují studenti podobnými projekty své bakalářské studium. Tyto práce, by rozhodně patřily do té lepší poloviny.“

Ing. Zdeněk Mlčoch,
FIM, Univerzita Hradec Králové

„Tyto práce jsou standardní inženýrské projekty.“

Ing. Michael Bažant, PhD.,
FEI, Univerzita Pardubice