Na co jste se báli zeptat
aneb „Co když“?

Co když něco nebudu chápat?

DELTA jde Vašemu úspěchu naproti! Každý vyučující má ve svém rozvrhu pevně vyhrazené dvě hodiny času, které mohou využít studenti k individuálním konzultacím. Pokud tedy nepochopíte látku v hodině nebo jen potřebujete něco upřesnit, nebojte se za daným vyučujícím zastavit a znovu s ním látku v klidu projít. Kromě vyhrazených hodin se můžete s vyučujícími osobně domluvit na konzultaci i v jiném termínu.

Co když dostanu za pět?

U nás to neznamená konec světa! Cílem všech vyučujících je, aby se studenti potřebnou látku doopravdy naučili, dávat špatné známky pro nás není žádná radost. Mnohem raději motivujeme studenty k tomu, aby sami v sobě našli iniciativu se látku doučit a nechali se od vyučujícího znovu přezkoušet. Samozřejmě dokážeme odhalit, pokud studenti tohoto privilegia zneužívají.

V rámci některých odborných předmětů dokonce student nemůže pokračovat do vyššího ročníku, pokud má neopravenou pětku z testu. I kdyby měl test úspěšně složit třeba na pátý pokus, bude to pro nás znamení, že se nakonec látku naučil. I když na jedničku to už asi nebude.

Co když mě ze školy vyhodí?

Pravděpodobnost, že školu nedokončíte, je malá. Pokud vás do školy přijmeme, s největší pravděpodobností máte na to, abyste ji také dokončil. Díky konzultačním hodinám, individuálnímu doučování a možnosti opravit si špatné známky studium nezvládne v průměru jeden student za dva roky.

Co když nemůžu chodit do školy každý den?

Pokud z nějakého důvodu nemáte možnost zasednout každý den do školní lavice, nabízíme další studijní programy ve formě dálkového studia. Můžete tedy i nadále pokračovat ve vašem kariérním životě a maturitu si dodělat dálkově, distančně nebo v rámci večerního studia.

Co když chci být programátorem?

O tom, zda máte na to být dobrým programátorem, nemusí vypovídat vaše známky. Aby se stal z člověka dobrý programátor a zároveň byl ve svém povolání šťastný, měl by mít ve vínku několik důležitých vlastností:

1. Musí vám to pořádně pálit

Jestli vám to doopravdy pálí, si můžete vyzkoušet v testu Bobříka informatiky. Víme, zní to trochu dětinsky, ale je to perfektní nástroj pro odhalení vaší potencionální geniality. V testu na vás čeká celkem 15 logických úloh, k jejichž řešení nepotřebujete znát žádný programovací jazyk – zkoumá totiž pouze vaše logické uvažování. Pokud dosáhnete výsledku alespoň 120 bodů, jste na dobré cestě stát se programátorem. V případě, že byste přesáhli hranici 150 bodů, měli byste jít pogratulovat rodičům ke geniálnímu potomkovi.

Pokud však v  testu budete neúspěšní, rozhodně to není známka vaší neschopnosti a nemusíte si rovnou hledat místo popeláře. Třeba jste se jen s podobným typem úloh nesetkali a potřebujete si je trochu procvičit. Tak do toho!

2. Měli byste být zvídaví

Úspěšný programátor musí mít dostatečnou vnitřní motivaci k tomu, aby dokázal překonávat všechny překážky. Že vám tedy složité příklady v Bobříkovi nedávají spát a vy se pořád dokola snažíte přijít jim na kloub? Gratulujeme! Správní programátoři hledají sebemenší chybičku třeba i několik dní.

3. Musíte mít „těžký zadek“

Zajisté jsou mezi námi takoví géniové, kteří jednou sednou k počítači a hned všechno umí. Většina z nás má však své programátorské umění tvrdě odseděné. A to bohužel není nadsázka. Pokud vám nevadí prosedět u počítače spoustu času (ať už hraním her nebo chatováním s přáteli), s velkou pravděpodobností se u vás objevil tzv. syndrom těžkého zadku. Ideální předpoklad stát se šťastným programátorem.

Trápí vás další otázky? Napište nám!