2 x Národní finále EXPO SCIENCE AMAVET 2013

Úspěchy studentů DELTA

Studenti pardubické DELTY se pravidelně umisťují
na předních místech v krajských a národních kolech
republikových i mezinárodních soutěží.

Dvojnásobný úspěch - 2x Národní finále EXPO SCIENCE AMAVET 2013

Lucka Gavlasová s CRM Zákaznický servis a Honza Rubín s informačním systémem Sportovní liga postupují do národního finále EXPO SCIENCE AMAVET 2013

Amavet - vyhlášení krajského kola

Postup do národního finále EXPO SCIENCE AMAVET 2013 (Honza Rubín a Lucka Gavlasová)

21. a 22. března se v IDEONu konal VI. ročník soutěže AMAVET. Letos se do krajského kola z okresního probojovaly všechny čtyři IT projekty (Lucky Gavlasové - Informační systém Zákaznického servisu, Honzy Rubína - Informační systém Sportovní ligy, Patrika Vacka - Informační systém e-shop s dámskou konfekcí MyLady a Martina Vařečky - Fotogalerie křížená s FaceBookem (starší článek: AMAVET: 4 z 5-ti IT projektů v kraji jsou z DELTY).

„Všechny 4 projekty ze Střední školy informatiky a ekonomie jsou standardní inženýrské projekty a jsou v podstatě rovnocenné.“

Ing. Michael Bažant, PhD. Univerzita Pardubice,
hodnotitel okresního kola

Krajského kola se nakonec zúčastnili pouze Lucka Gavlasová a Honza Rubín. Patrik s Martinem se předem odhlásili, protože termín krajského kola kolidoval se zkušebním maturitním testem z angličtiny a oba dali přednost před soutěží svým maturitním povinnostem.

Obě práce byly hodnotitelskou komisí posouzeny jako velmi kvalitní a postoupily do národního finále EXPO SCIENCE AMAVET 2013.

„Je to klasický CRM projekt (Customer Relationship Management = systém pro řízení vztahů se zákazníky pozn. redakce). Na naší fakultě ukončují studenti podobnými projekty své bakalářské studium. Práce, které jsem měl možnost hodnotit, by rozhodně patřily do té lepší poloviny.“

Ing. Zdeněk Mlčoch, Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové,
hodnotitel krajského kola

„Tyto maturitní práce patří samozřejmě k našim nejlepším, ale obdobně kvalitních by se v ročníku jistě našlo ještě aspoň pět. Bohužel v době školního kola ještě nebyly v takovém stádiu, aby je bylo možné na podobných soutěžích prezentovat“, řekla Jitka Svobodová, ředitelka pardubické Střední školy informatiky a ekonomie DELTA.

Stalo se již pravidlem, že studenti pardubické Střední školy informatiky a ekonomie obsazují přední umístění v národních kolech podobných soutěží (starší články:

Úspěchy v soutěžích potvrzují rostoucí kvalitu výuky, která souvisí i s rozsáhlou spoluprácí se softwarovými společnostmi Unicorn a eBRÁNA, které se podílejí na výuce, aktualizaci vzdělávacího programu, vedení maturitních prací, přípravě na soutěže i na každoročních praxích studentů.

Střední škola informatiky a ekonomie DELTA je známá také svojí studentskou firmou eDELTA, ve které studenti pracují na menších komerčních zakázkách z oblasti IT. Spolužáci z ekonomického oboru jim vedou mzdovou agendu, účetnictví, vystavují faktury a v současné době podávají daňové přiznání.

Lucie Gavlasová a Jan Rubín - prezentace projektů na krajském kole AMAVET 2013

Lucie Gavlasová a Jan Rubín - prezentace projektů na krajském kole AMAVET 2013

Lucie Gavlasová a Jan Rubín - do národního finále EXPO SCIENCE AMAVET 2013 postupují 2 projekty z pardubické střední školy DELTA

Lucie Gavlasová a Jan Rubín - do národního finále EXPO SCIENCE AMAVET 2013 postupují 2 projekty z pardubické střední školy DELTA.

Jsme malí, ale šikovní...

Průměrný počet studentů v ročníku je 20. Možná i díky tomu se v minulém školním roce umístila 1/4 z nich do třetího místa v krajském kole nebo postoupila do ústředního kola některé ze soutěží, kterých se každoročně účastníme.

Řekli o našich maturitních projektech

„Na naší fakultě ukončují studenti podobnými projekty své bakalářské studium. Tyto práce, by rozhodně patřily do té lepší poloviny.“

Ing. Zdeněk Mlčoch,
FIM, Univerzita Hradec Králové

„Tyto práce jsou standardní inženýrské projekty.“

Ing. Michael Bažant, PhD.,
FEI, Univerzita Pardubice