Maturitní projekt: Encyklopedie F1 (.php, MySql)

Autor: Stanislav Kolman
Vedoucí práce: Jiří Formánek, DELTA software, s.r.o.
Oponent: Jan Bartoš, eBRÁNA, s.r.o.
on-line verze a zdrojové soubory ke stáhnutí zdarma

Česko-slovenská internetová encyklopedie F1

Internetová encyklopedie o Formuli 1 eviduje informace o jezdcích, týmech, okruzích, velkých cenách, zkrátka o všech zajímavých věcech, které se kolem závodů nejsilnějších vozů dějí. Pokud chcete přispívat ke společným informacím i vy, stačí si založit účet. Systém je naprogramován v jazyce .php a využívá databází MySql.

Maturitní projekt Stanislava Kolmana se stal oficiální sekcí internetového portálu Svět Formule.

maturitní projekt Encyklopedie F1 - výřez z aplikace Otevřená internetová encyklopedie F1 - výstřižek z programu

Na našem školním serveru najdete kompletní dokumentaci k maturitnímu projektu, zdrojové soubory a samozřejmě také on-line verzi.

Zde si můžete vyzkoušet on-line verzi a STÁHNOUT zdrojové kódy

O autorovi: Stanislav Kolman

Standa je od roku 2009 redaktorem internetového portálu o Formuli 1 www.svetformule.cz. Delší dobu se zaobíral myšlenkou, jak zpřístupnit obsah k aktualizaci všem fanouškům jejich serveru. Za svůj maturitní projekt si zvolil otevřenou encyklopedii o Formuli 1. Na projektu se projevilo Standovo grafické cítění i jeho velmi dobré vyjadřovací schopnosti - veškeré texty pocházejí z jeho pera. Stanislav Kolman postoupil se svou Encyklopedií do krajského kola soutěže FVTP 2014.

Standa pokračuje ve studiu na Akademii žurnalistiky a nových médií v Praze.

Řekli o našich maturitních projektech

„Na naší fakultě ukončují studenti podobnými projekty své bakalářské studium. Tyto práce, by rozhodně patřily do té lepší poloviny.“

Ing. Zdeněk Mlčoch,
FIM, Univerzita Hradec Králové

„Tyto práce jsou standardní inženýrské projekty.“

Ing. Michael Bažant, PhD.,
FEI, Univerzita Pardubice