Maturitní projekt: Desková hra Reversi (C#)

Autor: Kateřina Kopcová
Vedoucí práce: Bc. Adam Polet, Unicorn, a.s.
Oponent: Jan Bartoš, eBRÁNA, s.r.o.
Stáhnout hru zdarma

Reversi (Othello) - pravidla hry

Desková hra pro dva hráče hraná na šachovnici 8 x 8 polí s kameny dvou barev. Hráči na šachovnici pokládají kameny své barvy tak, aby právě položený kámen a jiný kámen své barvy uzavřely souvislou řadu soupeřových kamenů. Tyto uzavřené kameny potom změní barvu a stanou se kameny druhého hráče. Vítězem se stává hráč, který má po zaplnění šachovnice více kamenů než protihráč.

maturitní projekt Reversi (Othello) - program v C# Reversi - výstřižek z programu

Na našem školním serveru najdete kompletní dokumentaci k maturitním projektu a samozřejmě také spustitelnou verzi hry.

STÁHNOUT Reversi

O autorovi: Kateřina Kopcová

Kdyby měla Katka zrealizovat všechny původní nápady na maturitní projekt, musela by být na škole ještě pět let. "Bohužel" byly všechny skvělé, takže rozhodnutí nebylo jednoduché. Nakonec však zvítězila počítačová hra Reversi někdy také zvaná Othello. Postoupila s ní až do finále EXPO SCIENCE AMAVET 2014 na Akademii věd do Prahy. Kromě finále Amavetu byla Katka také součástí týmu, který skončil na 2. místě na brněnském BusinessPointu.

Kateřina Kopcová pokračuje ve studiu informačních technologií na Vysokém učení technickém v Brně.

Řekli o našich maturitních projektech

„Na naší fakultě ukončují studenti podobnými projekty své bakalářské studium. Tyto práce, by rozhodně patřily do té lepší poloviny.“

Ing. Zdeněk Mlčoch,
FIM, Univerzita Hradec Králové

„Tyto práce jsou standardní inženýrské projekty.“

Ing. Michael Bažant, PhD.,
FEI, Univerzita Pardubice