Výměnný pobyt ve Francii - den 2.

07.04.2015 21:16

Výměnný pobyt ve Francii - den 2.

Oficiální zahájení návštěvy

Dnešní den se opět vydařil. Celý den bylo nebe zcela bez mráčků, teplota těsně pod 20°C. Ráno jsme se všichni potkali před školou a šli jsme na slavnostní zahájení naší návštěvy. Návštěvu oficiálně zahájil krátkým proslovem ředitel školy, pan Phillipe Donatie. Pak následovala snídaně - výborné maličké šneky z listového těsta s rozinkami a kávou.

Dopolední prohlídka školy

Po snídani si studenti šli prohlédnout školu a některé vyučovací hodiny a učitelé zprovoznili meteorologickou stanici, kterou přivezli z Pardubic. V poledne jsme se znovu sešli na oběd. Byl pro nás trošku nezvyklý: kus-kus, kousek pečeného kuřete, grilovaná kulička z mletého masa, klobáska a dušená zelenina - to vše dohromady. Nebylo to ale vůbec špatné. Na závěr jsme měli jako dezert výborný vanilkový krém. Kdo chtěl, mohl si dát kávu.

Návštěva městečka Cognac a výrobny brandy Martell

Po obědě přišel zlatý hřeb dneška: návštěva městečka Cognac a světově proslulé výrobny koňaku Martell. Prohlídka skutečně stála za to. Zajímavá byla kategorizace koňaků podle stáří i sklad nejlepších ročníků rodiny Martell. Škoda jen, že jsme se nemohli aktivně účastnit ochutnávky :-).

Po prohlídce Martellu jsme se šli na chvilku projít po městečku Cognac. Ačkoliv je poměrně malé (něco kolem patnácti tisíc obyvatel) má rozlehlé historické jádro. Je zde také velmi pěkná katedrála. Po půlhodinové prohlídce jsme nasedli do autobusu a vydali se zpět ke škole. V pět hodin si nás vyzvedli naši francouzští spolužáci a vzali nás zase do rodin. Zítra ráno máme v 8 sraz u školy. Dopoledne bychom měli pracovat na projektu a odpoledne si prohlédnout městečko Pons.

Fotogalerie

Výrobna sudů

Výrobna sudů - na mladé koňaky se používají nové sudy, na staré sudy alespoň 5-ti leté. Mladé koňaky jsou určené pro Severní Ameriku, nejlepší brandy ''stará'' se v současné době vyváží do Číny a Asie. Na export jde přes 98% celkové produkce Martellu.

Pavel Mašek v sedmém nebi.



Napište nám

Rychlý kontakt

DELTA - Střední škola informatiky a ekonomie, s.r.o.
Ke Kamenci 151, 530 03 Pardubice

Pracovní doba:
7.00–11.30, 12.00–15:00
466 611 106,
605 192 007

Přidej se k nám na facebooku

© 2018, DELTA - SŠIE, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑