Vítězství v Grandfinále Prezentiády v Brně

07.05.2018 09:55

Vítězství v Grandfinále Prezentiády v Brně

Brno, 27.4.2018: Miroslav Varga a Vítek Lustyk z pardubické soukromé střední školy informatiky a ekonomie DELTA se stali absolutními vítězi letošního ročníku česko-slovenské soutěže v prezentačních a komunikačních dovednostech Prezentiáda. Odbornou porotu přesvědčili svými prezentačními kvalitami i obsahem prezentace. Tématu „Kvalita či kvantita“ se dokázali chopit kreativním způsobem a především dokázali prezentovat MYŠLENKU, že kvalitě předchází kvantita práce a třeba i nezdarů.

S touto prezentací vyhrál tým Acoc Aloc letošní ročník Prezentiády. | Autor: Josef Hájek

Práce na přípravě

Míra s Vítkem jsou svými prezentačními schopnostmi výjimeční. Samozřejmě oba mají vrozený talent a rozhodně to nejsou žádní introverti :-), ale bez spousty tréninku by se to zkrátka neobešlo. Oba dva jsou zapojeni ve studijním programu Microsoftu - Studentské trenérské centrum, kde jsou mimo jiné na prezentační dovednosti školeni, ale především dostávají prostor k vlastním vystoupením na různých akcích Microsoftu (ať už přednáškách nebo u stánku). Míra si dokonce za týden odbude svoji moderátorskou premiéru, kdy bude v sídle českého Microsoftu moderovat konferenci CloudCon.

Na přípravě týmů se jako každoročně podílí i Tomáš Sir Jireček, vynikající lektor improvizace z pardubické skupiny Paleťáci. Prezentace musí být připravená, ale nesmí to být divadlo, kde se odříkává přesně naučený text. Oba řečníci se musí navzájem vnímat, pomáhat si, předávat si pozornost a prostor a musí být neustále ve střehu. To jsou základní principy, které Sir na škole DELTA cvičí.

Video z přípravy na Grandfinále Prezentiády 2018 | Autoři: Vítek Lustyk a Miroslav Varga

Krabice

K letošnímu finále se váže jedna milá historka pana učitele Hájka, který hrál klukům trpělivé publikum a pomáhal s přípravami.

Zbývalo mi asi 15 minut do Brna. Volá Míra: „pane učiteli, Vítek by potřeboval velkou krabici.“ Polilo mne horko. Kde v Brně budu shánět velkou krabici, navíc s taškami, co vezu?!? Nakonec padla volba na prodejnu Kočárky - Růžový panter. Krabice od kočárku pro dvojčata splňovala požadované parametry.

Východní Čechy letos zabodovaly

Vítězný tým z pardubické soukromé školy informatiky a ekonomie DELTA doprovodil na stupně vítězů bratrský tým RealBrothers z Gymnázia J. K. Tyla z Hradce Králové a na čtvrtém místě skončili vítězové pardubického krajského kola tým DoiX z Gymnázia Dašická. Vypadá to, že východ Čech je pro růst dobrých prezentátorů země zaslíbená.

Celkové výsledky:

1. místo Acoc Aloc (DELTA - SŠ informatiky a ekonomie a MŠ, Pardubice) ve složení: Miroslav Varga, Vítek Lustyk
  2. místo No ty káčo! (Gymnázium a střední odborná škola Chodov) ve složení: Anežka Štulíková, Barbora Fenclová, Jitka Gregorová
  3. místo RealBrothers (Gymnázium J. K. Tyla, Hradec Králové) ve složení: Vojtěch Federsel, Jakub Federsel
  4. místo DoiX (Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083) ve složení: Jan Daněk, Radek Horáček, Matěj Prokop
  5. místo Emilky (OA, SOŠ knihovnická a VOŠ, Kotlářská, Brno) ve složení: Karolína Balatková, Soňa Kuderová, Veronika Malcová
  6. místo Trix (Masarykovo gymnázium Plzeň) ve složení: Adam Francouz, Vladimír Kvatda, Jiří Kouba
  7. místo Šumperské Stavařky (SŠ ŽTS Šumperk) ve složení: Helena Heclová, Hana Nevěřilová a Martina Navrátilová
  8. místo Nikča a Lukáš (Gymnázium a Obchodní akademie Pelhřimov) ve složení: Lukáš Kahoun, Nikola Kubátová
  9. místo Superkočky a trilumazdizácia (Gymnázium sv. T. Akvinského, Košice) ve složení: Lucia Balogová, Zdislava Lukáčová a Marián Koval
  10. místo Měsíčky (Gymnázium Jiřího Ortena, Kutná Hora) ve složení: Václav Hlaváč, Josef Stanislav Treml, Vilém Pospíšil
  11. místo Limitless (OA a VOŠ Valašské Meziříčí) ve složení: Roman Štěrba, Matěj Jenčke
  12. místo Salašníci (Obchodná akadémia, Veľká okružná) ve složení: Alexandra Dulinová, Daniela Cabajová a Daniela Fojcíková
  13. místo OB (Gymnázium Vítězslava Nováka, Jindřichův Hradec) ve složení: Jan Blažek a Ondřej Zadražil
  14. místo BUT CAN YOU DO THIS?! (SPŠ Česká Lípa) ve složení: Vítězslav Kříž, Oldřich Hujer, Jan Vojtěch Hergesel
  15. místo Mloci (SOŠ pro administrativu Evropské unie, Praha) ve složení: Nicola Chloupková, Petr Zdichynec
  16. místo DDM (Podkrušnohorské gymnázium, Most) ve složení: David Fux, Daniel Schőn, Marek Fux
  17. místo TEAM-R (Gymnázium L.Novomestského, Bratislava) ve složení: Roman Labuš a Roman Wagner
  18. místo Lightbulb (Základní škola a gymnázium Vítkov, příspěvková organizace) ve složení: Alexandr Pisani, Jan Kundrát

Fotogalerie - celkové vítězství na Prezentiádě 2018

Pan Kvalita a pan Kvantita

Vítězové Prezentiády 2018 - příprava v plném proudu

Shánět obrovskou krabici v Brně ve čtvrtek odpoledne je opravdu zážitek. Ale povedlo se. :-)

DELTA - Střední škola informatiky a ekonomie, s.r.o.