„Bramborová medaile“ z Veletrhu studentských společností

12.12.2013 13:46

„Bramborová medaile“ z Veletrhu studentských společností

Ve středu 11. prosince 2013 se tříčlenný tým zástupců třídy 3.A ve složení:  Markéta Semerádová, David Toman a Zdeněk Spilka zúčastnil Veletrhu studentských společností. Ten se letos konal v prostorách Obchodní akademie v Hradci Králové. Na veletrh přijeli poměřit své schopnosti zástupci studentských společností z celé České republiky a dokonce jeden tým ze Slovenska.

Co je to studentská společnost

Studentská společnost je celosvětově rozšířený výukový program pod záštitou vzdělávací organizace Junior Achievement, který umožňuje studentům středních škol okusit podnikání v praxi doslova na vlastní kůži. Na naší škole se ho každoročně účastní studenti 3. ročníku oboru Ekonomika a podnikání.

Nástěnné kalendáře s obrázky dětí z pardubických mateřských školek

SŠ Delta na Veletrhu studentských firem

V letošním roce se naši žáci chopili příležitosti s opravdovou vervou a nadšením. Po počátečních „porodních bolestech“ se jim podařilo přijít s originálním podnikatelským záměrem a založili vlastní studentskou společnost s názvem KaPrVic.

"Inspirací pro podnikání se nám stalo otevření nové Mateřské školy Delťáčci v budově naší školy. Oslovili jsme dalších 11 pardubických mateřských škol s prosbou, zda by nám děti mohly namalovat obrázky s tématikou jednotlivých měsíců v roce. Z většiny školek jsme získali potřebný 'materiál', a tak jsme mohli začít s výrobou nástěnného kalendáře", říká David Toman, který měl na starosti veškeré focení a práci s grafikou. Každý měsíc reprezentují koláže s obrázky dětí z jiné mateřské školy. "Doufáme, že se kalendáře budou dobře prodávat a stanou se celoročním příjemným společníkem v rodinách dětí, které přispěly svými kresbami", dodává marketingová manažerka Markéta Semerádová ze 3.A.

Stupně vítězů jim utelky o jediný bod

Všechny studentské společnosti hodnotila čtyřčlenná odborná porota ve 4 kategoriích: prezentace, podnikatelský záměr, komunikační dovednosti a stánek. Ve dvou dílčích kategoriích "originalita podnikatelského záměru" a "prodejní stánek" KaPrVic obsadil 2. místo. V ostatních kategoriích však svá výborná umístění nezopakoval a se 137 body o jediný bod skončil za domácím týmem čtvrtý. Možná jsme také trošku zaplatili "nováčkovskou daň", veletrhu jsme se účastnili poprvé.

Nejvyšší počet bodů získala a první příčku obsadila studentská společnost z Brna se 142 body. Z druhého místa se radovali studenti ze společnosti Pocket Company z Prahy se 141 body a třetí post obsadili domácí podnikatelé z OA Hradec Králové se 138 body. Jistě lze tedy chápat mírné zklamání našich skvělých zástupců. Pátý tým byl od našich KaPrViců vzdálený stejně jako my od vítězů. První čtyři místa byla letos opravdu velmi těsná.

"I přes malé zklamání mne hřeje alespoň fakt, že originalitu podnikatelského záměru hodnotila odborná porota jako 2. nejlepší ze všech zúčastněných", zhodnotil výsledky Zdeněk Spilka z týmu KaPrVic.

Celkový dojem z naší účasti

Všichni zástupci podnikatelského týmu si zaslouží velkou pochvalu za výbornou reprezentaci školy a elán, se kterým se zhostili svého úkolu. V žádném případě se za své vystoupení nemusí stydět a navíc získali cennou zkušenost, kterou jistě zúročí v dalších podnikatelských bitvách.

A věřte, my to nevzdáme!

Fotogalerie - Veletrh studentských společností

Veletrh studentských společností Hradec Králové 11.12.2013_1