Soutěž MŠMT v programování

28. 6. 2014

Pardubická Střední škola informatiky a ekonomie DELTA upevňuje své pozice v programátorských soutěžích. V celostátním kole obsadil Michal Fikejs 4.-5. místo a Josef Gajdůšek skončil 7.

2 studenti DELTY v TOP10 ústředního kola Soutěže MŠMT v programování

Jsme už tak trochu zvyklí, že si studenti pardubické střední školy informatiky a ekonomie DELTA z informatických soutěží obvykle odvážejí úspěchy. Letos se DELTA zařadila mezi 3 školy v republice, které dokázaly bodovat v ústředním kole soutěže MŠMT v programování umístěním svých studentů v TOP10 v obou kategoriích. Kromě pardubické DELTY to dokázala pouze královehradecká Kyberna (která poprvé v historii dokázala dokonce obě kategorie vyhrát) a také Gymnázium Jana Ámose Komenského z Uherského Brodu.

Z Pardubického kraje se nejlépe umístil Michal Fikejs (3.B) v kategorii webové stránky. Obsadil 4.-5. místo. Na „bednu“ mu chybělo přesně půl bodu. Příště to chce lépe číst zadání. Velikou nadějí se ukazuje také Josef Gajdůšek (1.B!!!). Nejlepším umístěním z Pardubického kraje v kategorii programovacích jazyků (celkově 7. místo) potvrdil své výsledky z letošního AMAVETu. Jeho mládí a talent dávají velké naděje na ta nejvyšší umístění v příštích ročnících.

Již druhým rokem do této rodiny nesměle nakukuje další pardubická střední škola SPŠE Karla IV. V kategorii webových stránek si stabilní formu drží Petr Rusiňák. Po loňském 4. místě byl letos šestý. V kategorii programovacích jazyků Antonínu Češíkovi (dělené 16. místo), ještě několik příček do TOP10 chybělo.

Hradubické Silicon Plains

Ajťácké polabské pláně začínají být stále zajímavější. Zřetelně se tu rýsuje silná trojka IT středních škol. Nesmíme zapomínat ani na obě informatické fakulty pardubické i královehradecké univerzity. Ve východních Čechách vzniká velmi slibné studentské podhoubí pro IT průmysl. Že bychom se podíleli na zrodu Eastern Bohemian Silicon Plains?