Účast v grandfinále prezentiády zachránila WildCard

10.04.2018 08:40

Účast v grandfinále prezentiády zachránila WildCard

Miroslav Varga a Vítek Lustyk skončili v soutěži prezentačních dovedností Prezentiáda na výborném druhém místě. Obhájili tak stříbro z předminulého ročníku.

Krajské kolo 2018

V letošním krajském kole bojovalo 11 středoškolských týmů z České Třebové, Chocně,  Holic, Pardubic, Přelouče, Skutče a Žamberka. Na výběr bylo ze dvou témat:

• Co nám doma neřekli
  • Droga dnešní doby

Droga dnešní doby - NOTIFIKACE

Vítek s Mírou připravili prezentaci s asi nejzajímavějším obsahem, která dopodrobna rozebírala, jak nám notifikace na našich elektronických zařízeních kradou pozornost, jak a proč to dělají a jaké důsledky to má. Potvrdilo se známé pravidlo z internetového marketingu: "Obsah je král", a že když je téma prezenace nosné, prezentuje se mnohem lépe.

Prezentiáda - Míra Varga a Vítek Lustyk: Ládujeme notifikace jako chlebíčky od babičky.
| Video: Karolína Hrdinová

Příprava týmu

Tým s názvem Acoc Aloc se účastnil Prezentiády již třetím rokem. Míra i Vítek patří do "exkluzivního klubu" Microsoftu Studentské trenérské centrum, kde jsou mimo jiné školeni i na prezentační dovednosti a především dostávají spoustu příležitostí k praktickým prezentacím. Míra se navíc věnuje prezentačním technikám již delší dobu poloprofesionálně - připravuje grafické prezentace pro různé zákazníky a objíždí zajímavé akce o prezentačních dovednostech po celé republice.

S přípravou prezentace pro soutěž jim pomáhal lektor improvizace Tomáš Sir Jireček z improvizační skupiny Paleťáci. I díky němu používal tým ze soukromé školy DELTA pokročilé techniky na hranici prezentace a improvizačního divadla jako jsou "malování obrazů (v mysli posluchače)", "předávání prostoru a pozornosti" apod. a nezapomínal na principy "nepopisuj ale hraj", "vyprávění příběhů" a další. Vděčným a trpělivým divákem, který dával týmu zpětnou vazbu (za což mu patří velký dík a nehynoucí sláva), byl pan učitel Hájek.

Prezentiáda se mění v recitační soutěž

Škoda jen, že porota soutěže upřednosňuje divadlo s nazpaměť naučeným textem. Prezentiáda tak začíná daleko více připomínat recitační soutěž. Pokud skutečně chceme učit studenty prezentačním dovednostem, je v Pardubickém kraji na čase přemýšlet o změně složení poroty.

Krajské kolo Prezentiády 2018 - 2. místo: Vítek Lustyk a Miroslav Varga Zklamání týmu na 2. (nepostupovém) místě je více než patrné. Nezbývá než doufat v divokou kartu.
 Foto: Karolína Hrdinová

Divoká karta a postup do Grandfinále

15. dubna se kluci dozvěděli, že jim byla udělena divoká karta, která jim zachránila postup do brněnského Grandfinále.

A co je čeká? Své síly poměří se sedmnácti nejlepšími týmy z celého Česka s Slovenska. Prezentace budou týmy připravovat až na místě, kde se teprve dozvědí téma. Zatím mají pouze natočit 60-90 vteřinové video "Jak se připravit na finále". Všem držíme pěsti. Ať si všichni odnesou co nejvíce prezentačních i dalších zkušeností a ať zvítězí ti nejlepší.

DELTA - Střední škola informatiky a ekonomie, s.r.o.