Soutěž v programování - souboj Davida s Goliášem

24. 4. 2018

Letošní krajské kolo soutěže v programování pořádané MŠMT bylo druhé nejúspěšnější v historii školy DELTA. A opět si několik studentů vysoutěžilo přijetí na VŠ bez přijímaček.

Opět se ukázalo, že to je duel v podstatě dvou škol: státní SPŠE a 5x menší soukromé školy DELTA. Žádný ze studentů ostatních škol v Pardubickém kraji nenakoukl byť do první desítky ani v jedné kategorii. A jak bitva letos skončila? V kategorii webů nerozhodně 5:5 a v kategorii programování těsnou prohrou Delty „až v prodloužení“ 4:6. Všichni soutěžící si za předvedené výkony zaslouží aplaus ve stoje.

Říkám to nerad, ale letos nás SPŠE porazila. :-(

Programování webů

Programování webů je tradičně silná disciplína studentů Delty. Na 2. místě o pouhé 3 body za vítězem se letos umístil student 3. ročníku Luboš Zápotočný. Třetí skončil Daniel Krejčí (který letos postoupil se svým maturitním projektem z 1. místa i do krajského kola Středoškolské odborné činnosti). „Škoda že oproti minulým ročníkům zmizelo zcela programování v PHP a byl zde jenom JavaScript,“ posteskl si Dan, který se v jazyce PHP cítí přeci jenom silnější. Do elitní TOP5 se vešel ještě na 5. místě Tomáš Faltejsek. Výborné 7. místo obsadil student prvního ročníku Matěj Půhoný, který je velkou nadějí do dalších ročníků. Destíku nejlepších uzavřel Michal Havelka, který si svým umístěním také vybojoval přijetí na Univerzitu Hradec Králové bez přijímacích zkoušek.

Kategorie programování webů - tradičně silná disciplína soukromé střední školy DELTA.

Kategorie „Programovací jazyky“

V kategorii programovací jazyky obsadil bronzovou příčku Filip Bartůška, který se na stupních vítězů v krajském kole umístil třetí rok za sebou. Velkým překvapením a úspěchem je 6. místo Jirky Falty ze 2. ročníku a snad ještě větším 8. místo Vítka Falty z 1. ročníku (ne, nejsou příbuzní :-)). Příjemným překvapením je i 10. místo Pepy Kopeckého, který se soutěže účastnil poprvé. Dalšími nadějemi do budoucích let jsou další naši prváci: David Domkář, Lukáš Vacek, Matyáš Peremský a Vladimír Votava, kteří všichni nasbírali více než 10 bodů a po roce výuky programování předběhli mnohé starší studenty z jiných škol.

Čím dříve studenty zapojíte do soutěží, tím lepší budou. DELTA letos postavila také 10 prváků a nikdo nezklamal.

Krajského kola soutěže se letos zúčastnilo ve dvou kategoriích 49 studentů ze čtyř škol z celého Pardubického kraje.

Fotogalerie