Soutěž v programování - okresní kolo letos 1. a 3. místo a další 4 v první desítce

12. 3. 2015

Pardubice, 11.3.2015: V letošním již 29. ročníku soutěže MŠMT v programování postupuje 6 žáků z naší školy do krajského kola. Obsadili 1., 3., 6., 7., 8. a 10. místo.

Josef Gajdůšek exceloval v kategorii Programovací jazyky

V kategorii Programovací jazyky obhájil své loňské prvenství Josef Gajdůšek z 2.B. Opět zvítězil s drtivou převahou - dosáhl plného počtu 50-ti bodů, dvojnásobku než druhý v pořadí. V krajském kole mu budou dělat společnost jeho další 3 spolužáci Zdeněk Tomka, Adam Beňo a Marek Radiměřský, kteří se umístili na 7., 8. a 10. místě.

Kategorie Aplikační software byla vyrovnaná

Kategorie Aplikační software - tvorba webu byla vyrovnaná mnohem více. Prvních devět soutěžících se vešlo do intervalu 7,5 bodu. Na třetím místě se umístil Honza Tužil ze 3.B., který udržel pro školu bronzovou příčku po loňském úspěchu Michala Fikejse. Velký úspěch však slavil i Daniel Krejčí z prvního (!!!) ročníku, který skončil na děleném šestém místě a rovněž postupuje do krajského kola. Těsně před branami postupu na děleném 11. místě skončili naši elévové Tomáš Mayer a Filip Bartůška.

A co mají všichni postoupivší společné? Všichni (s výjimkou Marka) programují i ve svém volném čase (pro Dopravní podnik, Východočeské divadlo, realitní server,...) - a je to na nich vidět.

Omlazený tým

Letos jsme do soutěže poslali značně omlazený tým. Téměř polovina ze zástupců naší školy byla z prvních a druhých ročníků. Nečekali jsme od nich žádné velké úspěchy, šli hlavně sbírat zkušenosti. O to víc si ceníme jejich velice dobrých výsledků.

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy a držíme pěsti do dalšího kola.