Soutěž MŠMT v programování - DELTA nejúspěšnější školou v Pardubickém kraji

07.03.2017 12:12

Soutěž MŠMT v programování - DELTA nejúspěšnější školou v Pardubickém kraji

Do letošního ročníku soutěže MŠMT v programování vyslala škola DELTA dvanáct studentů. Devět z nich se probojovalo do krajského kola a další dva jsou na prvním a druhém náhradnickém místě. Počet postupujících tak letos škola navýšila o další dvě místa a s devíti se stala nejúspěšnější v Pardubickém kraji.

Na hradeckou Univerzitu - bez přijímaček

Všichni účastníci krajského kola této soutěže si zajistili klid s přijetím na vysokou školu. Řada z nich chce do Hradce Králové na Fakultu informatiky a managementu a tam teď mohou bez přijímaček. Smůlu měl Matěj Čáp a Michal Havelka, kteří skončili na pozici prvního a druhého náhradníka.

Ekipa z DELTY před zahájením soutěže - 9 z 12 postupuje do krajského kola Devět z dvanácti studentů z DELTY postupuje do krajského kola soutěže MŠMT v programování. Na fotce chybí Pavel Pinkas - 9. a Michal Havelka, který skončil jako druhý náhradník. Dorazili později. |Foto: Archiv škoy

Kategorii „Vyšší programovací jazyky“  letos opět opanovala DELTA

V letošním roce se k silné dvojici z loňského roku Gajdůšek & Bartůška přidal i Tomáš Mayer, kteří všichni skončili na stupních vítězů. Mezi ně se však letos dokázal vklínit Radek Kemr ze státní SPŠE, který dokonce obsadil dělené první místo.

Vyšší programovací jazyky 2016/17:

1. Josef Gajdůšek - DELTA - SŠIE,

1. Radek Kemr - SPŠE,

3. Filip Bartůška - DELTA - SŠIE,

3. Tomáš Mayer - DELTA - SŠIE

Do krajského kola je doprovodí ještě z 9. místa Filip Botai. Prvních 6 bodů dokonce dokázal získat i Honza Kollert. Ač v prvním ročníku, začíná sbírat první zkušenosti se soutěží.

Opět zvítězil Josef Gajdůšek a na děleném třetím místě jej na stupně vítězů doprovodili Tomáš Mayer a Filip Bartůška. Do krajského kola postoupil z 9. místa i Filip Botai. Zvítězil opět Josef Gajdůšek a na stupně vítězů jej z děleného třetího místa doprovodili Tomáš Mayer a Filip Bartůška. Do krajského kola postoupil z 9. místa i Filip Botai. | Foto: Archiv SPŠE

Polovina postupujících v kategorii „Tvorba webu“  je z DELTY

Nejlepšího umístění v kategorii tvorba webu​ dosáhl Daniel Krejčí, který skončil druhý, čímž ještě o jednu pozici vylepšil svůj loňský výsledek. Na 5. místě skončil Luboš Zápotočný a do krajského kola je doprovodí 7., 8. a 9. Tomáš Faltejsek, Martin Burian a Pavel Pinkas. Na 11. a 12. místě (prvním a druhém náhradnickém) skončili o jeden resp. dva body Matěj Čáp a Michal Havelka.

Polovina postupujících do krajského kola je z DELTY. Polovina postupujících do krajského kola je ze soukromé školy DELTA | Foto: Archiv školy

„Rád bych všem soutěžícím poděkoval za vzornou reprezentaci školy a popřál hodně štěstí do krajského kola. Každý na soutěži předvedl své maximum,“ řekl ředitel školy, Jiří Formánek.

O soutěži

Soutěž v programování vyhlašuje Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy ČR. Letos se pořádá již 31. ročník. Pro středoškoláky obsahuje dvě hlavní kategorie: Vyšší programovací jazykyAplikovaný software - Tvorba webů. Škola DELTA v ní dlouhodobě dosahuje výrazných úspěchů (v posledních třech letech 6x postup do ústředního kola). Do letošního okresního kola v Pardubicích se přihlásilo celkem 54 studentů ze 4 škol.