Robotika s Univerzitou Pardubice:
1. sezení

02.10.2014 09:28

Robotika s Univerzitou Pardubice:<br>1. sezení

Nahnat studenty na kroužek robotiky byl úkol hodný Pedagoga. :-) Ve vyšších ročnících jsem nenašel odvahu to vůbec zkusit a šel jsem rovnou za prváky. Spolupráce s pardubickou Univerzitou, Fakultou elektrotechniky a informatiky? - To se prostě neodmítá. Ale ve středu o půl páté?!? A co tady budeme do té doby dělat?

Kroužek předčil veškerá očekávání

Snažil jsem se prváky co nejvíc namotivovat a samozřejmě jsem se taky na první lekci přišel podívat. Pan doktor Doležel byl naprosto úžasný! Přinesl 8 stavebnic Lego MindStorm a během patnácti minut nás "měl". Rozdělili jsme se do týmů po dvou a už jsme cvakali jednu součástku za druhou. Já jsem se spokojil s rolí třídiče kostiček, protože v některých stavebnicích byl tak trošku kreativní chaos :-). Pan doktor se zjevně vrátil v čase o pár let zpět a s radostí dítěte nám pomáhal hledat ty správné kostičky. Přeci jenom má to v oku. Po hodině práce se objevili první funkční roboti a začalo programování. A ono se to najednou začalo všechno hýbat!!! Tak a teď už tomu dát jenom svoji vůli, aby se to chovalo, jak chceme my! Nechci se rouhat, ale začínáme si hrát na bohy. Postavíme si robota - uplácáme si vlastní stvoření, naprogramujeme jeho chování - vdechneme mu život. A sedmý den bůh odpočíval...

Z otázek "A jak dlouho tam budeme muset být?" se najednou staly "Jé, to už je tolik hodin? To už musíme domů?". Odcházeli jsme večer o půl osmé. :-)

Objevují se první roboti - začíná programováníJen víc takových kroužků a víc takových nadšených učitelů-průvodců.

Pokud se chcete na kroužek robotiky podívat, přijďte ve středu v 15:30. Zatím jsou dvě stavebnice volné.

začínáme stavět roboty

začínáme programovat roboty

A pak že jsou roboti zábava jenom pro kluky!