První ECDL testování

18.05.2015 16:45

První ECDL testování

Od letošního roku zavádíme pro studenty dálkového a distančního studia alternativní možnost, jak získat známku z ICT. Je to postupné skládání zkoušek ECDL.

Na konci prvního ročníku byste měli složit zkoušku z modulu:

• M3 – zpracování textu

Na další 3 roky zbývá ještě dalších 6 modulů, ze kterých si můžete vybírat dle Vašeho zaměření.

Zkoušky nejsou přehnaně náročné, předem si můžete vyzkoušet svoje znalosti pomocí zkušebních testů viz. níže.

Co pro Vás udělá škola?

• koupí pro vás index – zapisují se do něj jednotlivé složené zkoušky (stojí 702Kč – to vám zaplatíme ze školného). Index má platnost 3 roky – proto začínáme s testováním až na konci 1. ročníku, abyste všechny zkoušky stihli do 3 let. (Kdo si bude studium natahovat, má smůlu a s indexem se to musí nějak vyřešit.)
  • bude pro vás pořádat termíny testování ECDL z jednotlivých modulů přímo na škole, abyste nemuseli shánět jiná akreditovaná střediska,
  • zaplatí vám závěrečný certifikát (až budete mít v indexu 7 zkoušek, s indexem skončíte a dostanete místo něj Certifikát) 85,-Kč.

Co budeme chtít po Vás?

•  Za každou zkoušku, na kterou se přihlásíte zaplatit 230,-Kč.

Během studia u nás, byste se všichni měli propracovat k závěrečnému mezinárodně uznávanému certifikátu ECDL, který pro vás bude konkurenční výhodou v zaměstnání nebo při změně zaměstnání. Můžete předložit doklad, co opravdu na PC umíte bez obecné fráze: „s počítači ‚to‘ samozřejmě umím“.

ECDL testy využívají úřady práce jako rekvalifikační kurzy, což ukazuje důležitost certifikátu pro zaměstnavatele. V budoucnu budou součástí státní maturitní zkoušky.

Testy ECDL NEjsou povinné, tzn. pokud se vám nebude chtít platit 7x230Kč=1 610Kč za jednotlivé zkoušky, nemusíte, a z ICT budete klasifikováni jako doposud (tzn. nějaké domácí práce a nějaká písemka) – nebudete však mít certifikát ECDL.

• Zkušební testy ZDE (ať víte, do čeho jdete),
  • Jednotlivé „sylaby“ – seznamy dovedností, které se v jednotlivých modulech testují. Pro vás je teď zajímavý především M3 (Přečtěte si všechny modré. Ty světlé jsou povinné a z tmavěmodrých si budete moci vybrat podle svého zájmu.) - http://www.ecdl.cz/zakladni_moduly.php.

Přihláška k testování ECDL

Abychom věděli, kolik indexů máme nakoupit, potřebujeme vědět, kdo se testování zúčastní.

Zde, prosím, vyplňte přihlášku k testování:

Termín testování všech modulů je už za necelých 14 dní – v neděli 31.5.2015!!!