Přichází další výsledková sezóna a jsou tady první letošní úspěchy na soutěžích

01.03.2015 21:19

Přichází další výsledková sezóna a jsou tady první letošní úspěchy na soutěžích

Tak k nám pomaličku přichází jaro a už se ptá, co že jsme to dělali na podzim a v zimě. Pracovali jsme, pilně jsme pracovali. A jsou tady nejnovější výsledky.

FVTP – okresní kolo

Letos jsme dosáhli poprvé 100% úspěšnosti a všech pět projektů postoupilo do krajského kola. Kromě Pepova projektu mají všechny jedno společné a to spojení s praxí. Patří k nim:

• Projekty vedené eBRÁNou: „Ajax-ový e-shop“ Denise Ptáčka „Sociální web“ Jirky Pleskota a
  • projekty přímo pro zákazníka: „CRM Východočeského divadla Pardubice“ Zdeňka Tomky a „Srovnávač cen realit“ Adama Beňa.

Google Code-in

Letos přišel prozatím největší úspěch studenta naší školy. Josef Gajdůšek získal hlavní cenu v celosvětové soutěži Google Code-in a v červnu pojede do centrály Googlu v Silicon Valley. Pepa je bezesporu jedním z největších programátorských talentů, který kdy na naši školu chodil. Takovým studentům v klasické výuce v podstatě není moc co nabídnout (protože už všechno umí :-)), aspoň jsme jej nasměrovali na soutěže a snažíme se mu hledat zajímavé spolupráce a brigády.

Czech StudNET Awards

Vedení čtyř maturitních projektů na návrh struktury webových stránek společností eBRÁNA přivedlo projekty Vládi Bartoše a Vojty Danihelky až do finále a co víc, Vojta obsadil v kategorii Nová média – komunikační strategie 3. místo. Ještě lépe uspěl Josef Gajdůšek s jeho projektem „Trouba na mikropájení“, který ve své kategorii zvítězil.

Nejcenější je úspěch "normálních" studentů

Čeho si na letošních výsledcích cením nejvíc, je to, že jsou úspěšní „normální“ studenti. Jasně, Pepa je geniální, ale i vy ostatní jste zatraceně dobří.

Všichni držíme pěsti do dalších kol a do dalších soutěží.

Fotogalerie z okresního kola FVTP

Zdeněk Tomka - CRM pro Východočeské divadlo Pardubice