Pepa Gajdůšek zvítězil v Code-in a pojede do centrály Googlu

02.02.2015 20:37

Pepa Gajdůšek zvítězil v Code-in a pojede do centrály Googlu

3. února 2015, Pardubice - Student pardubické soukromé školy informatiky a ekonomie DELTA Josef Gajdůšek získal hlavní cenu v mezinárodní středoškolské soutěži v programování Code-in 2014 pořádané společností Google. Za odměnu poletí v červnu do Ameriky na prohlídku Googleplexu v proslulém Silicon Valley.

O soutěži Google Code-in

Google Code-in je soutěž pro studenty ve věku 13-17 let z celého světa, kteří se chtějí účastnit vývoje open-source projektů. To jsou projekty s veřejně přístupným zdrojovým kódem, na jehož vývoji se podílí komunita programátorů bez nároků na honorář. Do soutěže je každý rok vybíráno několik organizací z celého světa, které mají zkušenosti s mentoringem vysokoškoláků. Zveřejňují stovky problémových úkolů. Studenti mají na jejich řešení sedm týdnů. Kdo jich vyřeší nejvíc a nejlépe, vyhraje.

Každá z vybraných organizací má právo udělit dvěma nejlepším hlavní cenu (Grand Prize), která je spojená s čtyřdenní poznávací cestou do Mekky všech ajťáků Silicon Valley a prohlídkou centrály společnosti Google v Mountain View tzv. Googleplexu. V červnu zde proběhne slavnostní ceremoniál oficiálního předávání hlavních cen. Vítězové budou mít příležitost se setkat s inženýry Googlu a jeden den stráví prohlídkou San Francisca.

Josef Gajdůšek

Josef Gajdůšek - vítěz soutěže Code-in společnosti Google Josef Gajdůšek - vítěz Code-in 2014 společnosti Google Foto:Archiv SŠ DeltaJosef Gajdůšek, student pardubické Soukromé školy informatiky a ekonomie DELTA, získal hlavní cenu od organizace s poetickým názvem Haiku, která vyvíjí stejnojmenný operační systém pro osobní počítače.

Ačkoliv je Pepa teprve ve druháku, má už za sebou pěknou řádku úspěchů. V loňském školním roce postoupil do ústředního kola soutěže MŠMT v programování, do finále Expo Science Amavet a na soutěž Vernadského do Moskvy. V letošním roce získal ocenění pro nejlepší studenty města Pardubice a minulý čtvrtek zvítězil v Czech StudNET Awards v kategorii využití IT ve sféře businessu. Programuje od svých jedenácti let.

Česko zabodovalo v Code-in již podruhé

Do naprosté špičky mladých programátorů promluvilo Česko již podruhé. Mezi loňskými vítězi byl Dalimil Hájek z Prahy, jemuž hlavní cenu udělila organizace Apertium. Soutěž Code-in přivede každý rok do Silicon Valley ty nejlepší mladé programátory z celého světa.

Zdroje:

Další úspěchy Pepy