Pardubácí z DELTY jsou opět ve finále BusinessPointu

16.12.2013 10:15

Pardubácí z DELTY jsou opět ve finále BusinessPointu

Každý podzim se studenti pardubické Střední školy informatiky a ekonomie DELTA připravují na soutěže. Jednou z nich je také brněnský BusinessPoint, soutěž na rozhraní marketingu a IT, pořádaná Vysokým učením technickým. V letošním, sedmém ročníku postoupili do finále mezi 3 nejlepší týmy z celé ČR v kategorii „Návrh webových stránek“.

„Zadání úkolu bylo hodně alanytické: identifikace cílových skupin, jejich zájmů a potřeb, analýza klíčových slov, apod... Odpovídalo poměrně věrně postupu, jak by se webové stránky měly skutečně připravovat. Mohla se tak v plné síle projevit naše spolupráce s pardubickou eBRÁNou,“ řekl Jiří Formánek, ředitel školy DELTA.

„Jinde se studenti naučí technicky používat programovací jazyky (html, css, php, javascript,...). Většinou se už ale nedozvědí, jak vymyslet obsah stránek, jejich strukturu, aby to prostě celé fungovalo,“ upozorňuje na obvyklý nešvar Formánek.

Letos pardubickou školu DELTA reprezentuje tým maturantů s názvem Natuvell ve složení: Katka Kopcová, Honza Hlásek, Honza Matějka a David Žák. V minulém ročníku vyhrál tým ze stejné školy kategorii „Využití IT v korporátní sféře“ (viz. Honza Fridrich - vítěz BusinessPointu 2012„Loni jsme těžili ze spolupráce na výuce programování s Unicornem, letošní kategorie se zase přesně trefila do silné stránky eBRÁNy,“ neskrývá naděje na dobré umístění Formánek.