Národní kolo KoduCup Česko 2018

13.01.2019 12:14

Národní kolo KoduCup Česko 2018

10. ledna 2019, Pardubice: Delta - Střední škola informatiky a ekonomie pořádala již 3. ročník soutěže v programování žáků základních škol v prostředí Microsoft Kodu Game Lab. Podle Miroslava Dvořáka ze společnosti Microsoft se letošního ročníku zúčastnilo přes 350 soutěžících. Do finále postoupilo 38 soutěžících z devatenácti škol z celé republiky.

Porota složená ze studentů

Celá porota byla složená ze studentů pardubické Střední školy informatiky a ekonomie DELTA. „Vybrat finalisty z tak velkého množství přihlášených projektů nebylo vůbec snadné“, řekl Michal Maděra - vítěz loňského ročníku, který však letos vystupoval již v roli hlavního porotce. Pomáhali mu další spolužáci, konkrétně: Bořek Bartošic, Kryštof Krátký, Pepa Kahoun a dva Filipové, Filip Brůna a Filip Kubáň.

Porota Microsoft KoduCupu 2018 složená ze studentů Porota letošního ročníku Microsoft KoduCupu byla složená opět ze studentů. Hlavním porotcem byl Michal Maděra, vítěz loňského ročníku. | Foto: Filip Kubáň

Jejich úkol nebyl vůbec jednoduchý, během jeden a půl hodiny museli projít všechny práce a vybrat pět nejlepších. Všechno se nakonec krásně stihlo a diplomy s cenami byly včas připravené na předávání.

Vítězové

A kdo nakonec zvítězil? Zvítězili všichni, kdo se takových soutěží účastní. Ale někdo být přeci jenom nejlepší musí :-).

Kategorie 1. stupeň základních škol

1. místo: Jan Pospíšil, ZŠ Ústí nad Orlicí, Bří Čapků,
  2. místo: Antonín Kubeček, Code Dojo Náchod,
  3. místo: Daniel Letý, ZŠ Svitavy, T.G. Masaryka,
  4. místo: Matyáš Horáček, ZŠ Vendolí,
  5. místo: Matěj Pešek, ZŠ Opatovec

Jan Pospíšil, vítěz kategorie 1. stupeň ZŠ Jan Pospíšil, vítěz 3. ročníku národního finále KoduCup Česko v kategorii 1. stupeň ZŠ. | Foto: Filip Kubáň

Kategorie 2. stupeň základních škol

1. místo: Jakub Švojgr, Gymnázium České Budějovice, Česká,
  2. místo: Vojtěch Burian, ZŠ Žďár nad Sázavou, Komenského,
  3. místo: Lukáš Havle, ZŠ Teplice, Buzulucká,
  4. místo: Lukáš Žďárský, ZŠ Ústí nad Orlicí, Bří Čapků,
  5. místo: Karel Cveček, ZŠ a MŠ Kunštát

Vyplňte alternativní text Jakub Švojgr, vítěz 3. ročníku národního kola KoduCup Česko v kategorii 2. stupeň ZŠ. Po 3. místě z předloňska a 2. místě z loňska Kuba letos zvítězil. | Foto: Filip Kubáň

​Všichni soutěžící zažili příjemný den, pochutnali si na dobrých pizzách a odnesli si kromě pěkného zážitku i malý dárek od společnosti Microsoft. Děkujeme také Fakultě elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice za zapůjčení jejich skvělých prostor a výpočetní techniky.

Vyplňte alternativní text Správný programátor má před sebou notebook nebo pizzu. :-) | Foto: Filip Kubáň

DELTA - Střední škola informatiky a ekonomie, s.r.o.