Koho odnesl čert?

10.12.2013 18:01

Mikulášská nadílka ze střední školy Delta

5. prosince vždy zaplaví ulice českých měst Mikuláši, čerti a andělé. Tyto bájné bytosti navštěvují děti také ve školkách a školách. Tak i letos v naší nové školce Delťáčci již od rána panovalo mírné napětí a všichni se těšili, jak bude Mikuláš vypadat. Každé zaharašení za dveřmi všechny děti lehce znervóznilo. Nakonec se děti dočkaly, objevil se laskavý Mikuláš s milým, krásným andělem. Čerti zde nebyli potřeba, protože všechny děti byly hodné. Děti se sice trošku bály, mnohé si byly vědomé malých hříchů, ale paní učitelky je nedaly. Po tom, co byly zazpívány krásné písničky a zarecitovány básničky, rozdělili studenti střední školy Delta, kteří už druhý rok navštěvují v tomto převlečení blízké školky, dětem dárečky a všichni se dobře bavili. Děti mají za sebou krásně strašidelný zážitek s dobrým koncem a mnohé si alespoň chvíli budou uklízet hračky.

Mikulášská nadílka ve školce Kamínek

Děti v mateřské škole DELŤÁČCi dostaly "mikuláše"Podobný průběh měla mikulášská nadílka i ve školce Kamínek, kde děti zůstaly v úžasu. Dokonce ani ti, co mají pro strach uděláno, nevydali ani hlásku. Tady totiž děti navštívili i dva nezbední čerti, kteří vypadali velmi strašidelně. Když Mikuláš pozdravil všechny děti, tak čert vzal do rukou knihu hříchů. Jakmile ji čert otevřel, prozradila všechny neřesti, které se během roku nashromáždily. Kniha řekla, jak si někdo okusuje nehtíky, další nechce půjčovat hračky, vzteká se, nechce se česat, večer si nechce čistit zoubky, mnozí malí zlobidlové oněměli údivem a uronili slzičku. Naštěstí vše zachraňovali hodný Mikuláš a anděl. Také zde paní učitelky své děti bránily. Děti potom slíbily čertovi, že se polepší a Mikulášovi zarecitovaly básničku nebo zazpívaly písničku, pak dostaly balíčky s dárečky. Takže i zde se vše v dobré obrátilo a děti mají hezký zážitek.

Kdo byl čert?

Úlohy čertů, andělů a Mikuláše se ujali studenti čtvrtých a třetích ročníků Tomáš Kačaras, Lukáš Doležal, Michal Nguyen a Daniela Fišerová. Letošní čerti byli vskutku povedení, byli zase o něco věrohodnější a strašidelnější, nezřídka vyvolali i slzy. Zdá se, že se i letos všichni bavili. Děti se těší, jak si akci zopakují příští rok. Jen jestli večer po akci neodnesl čert herce, protože i na ně v pekle mají spadeno a nejsou bez hříchů.