Maturitní ples školy Delta 2019

28.01.2019 10:04

Maturitní ples Delty 2019

Pardubice, 25. ledna 2019: V pátek před sedmou hodinou večerní se před pardubickým kulturním domem Dukla začaly hromadit drožky. Z nich v doprovodu elegantních gentlemanů vystupovaly dámy ve večerních róbách. Zkrátka blížila se velká událost. Vše čekalo už jen na příjezd Velkého Gatsbyho. Vítejte ve dvacátých letech minulého století, v duchu kterých se pořádal 21. maturitní ples studentů Střední školy informatiky a ekonomie DELTA.

To bych ani nevěřil, že náš kantorský sbor umí takhle pařit. :-) | Autor úprav: Karel Koudelka 3.B

Ples si maturanti organizovali i moderovali sami

Celým plesem prováděla účastníky dvojice maturantů Míra Varga a Vítek Lustyk. Místo toho, aby si kluci ples patřičně užili se svými spolužáky, ušili si na sebe pěkný bič. Bylo zjevné, že s moderováním akcí a vystupování před lidmi již mají své zkušenosti. Dovolili si dokonce předvést charleston (pravda v hodně svérázném pojetí :-)).

Maturitní ples si studenti Míra s Vítkem celý ples také moderovali. |foto: Jan Jirásek

Přesto pro většinu maturantů to byla jejich první zkušenost s pořádáním a organizací tak velké akce. „Všechno jsme měli připravené, ale stejně to byly nervy, aby nakonec všechno klaplo,“ strachovala se Karolína Hrdinová, která přípravami na ples trávila poslední 3 měsíce. Program byl ale parádní a snad si ho všichni užili.

Představení tříd

Letošní maturanty denního studia informatiky představil pan ředitel kvůli jejich činorodosti jako aktivní až radioaktivní. „Jsou opravdu naprosto mimořádný ročník. Počítal jsem si o nich nějaká čísla a jsou až neuvěřitelná. Například 64% z nich se v průběhu svého studia probojovalo do celostátního kola nějaké soutěže. Dvě soutěže loni celé vyhráli. Jsou neuvěřitelně pracovití. 62,5% z nich v posledním ročníku už při škole pracuje víc než 10 hodin týdně. Zakládají dvě firmy. To je prostě ročník, který se neztratí,“ říká ředitel školy Jiří Formánek. Škola DELTA v roce 2017 skvěle odmaturovala. Z 228 odborných škol byli z matematiky první, z angličtiny sedmí a z češtiny desátí. „Sázím na to, že tahle třída to ještě překoná,“ dodává Formánek.

Maturanti se šampaňským Maturanti denního studia se sklenkou šampaňského. |foto: Jan Jirásek

Vyplňte alternativní text Ikonický maturant kombinovaného studia - pan Faltus. |foto: Jan JirásekLetos se poprvé maturitního plesu zúčastnili i studenti kombinovaného studia, tzv. KOSáci. Dorazilo jich hodně přes dvacet. „Před všemi, kdo se dobrovolně zřekne na 4 roky svého pohodlí a ve svém volném čase si doplňuje vzdělání, hluboce smekám,“ řekl ředitel.

S tombolou pomohli partneři školy

A nechyběla samozřejmě ani tombola, o kterou se postarali partneři, za což jim patří samozřejmě velké díky. Top partnerem byla pardubická společnost DF SOLUTIONS, která se zabývá tvorbou webových stránek a se kterou spolupracují naši dva maturanti Patrik Bednář a Martin Slavíček. Jako hlavní cenu do tomboly dala poukaz na tvorbu webových stránek v hodnotě 20ti tisíc.

Vyplňte alternativní text Hlavní cenu poukaz na vývoj webových stránek v hodnotě 20 tis. předával David Hübner, vedoucí vývoje ve společnosti DF SOLUTIONS. |foto: Jan JirásekMezi dalšími významnými partnery byli:

• Microsoft CZ,
  • Junker Holice,
  • eBRÁNA,
  • Unicorn,
  • Unicorn College,
  • Fakulta elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice,
  • CzechInvest

a spousta dalších. Všem moc děkujeme.

Fotogalerie - maturitní ples 2019

Maturanti - olé!

Maturanti - jedna usedlejší :-)

Maturanti se šampaňským

DELTA - Střední škola informatiky a ekonomie, s.r.o.