Maturitní ples Delty 2019

25. 1. 2019

Pardubice, 25. ledna 2019: Letošní maturitní ples se konal v duchu dvacátých let minulého století, době bujarých večírků a oslav. Byl monstrózní a doufáme, že si jej všichni užili.

V pátek před sedmou hodinou večerní se před pardubickým kulturním domem Dukla začaly hromadit drožky. Z nich v doprovodu elegantních gentlemanů vystupovaly dámy ve večerních róbách. Zkrátka blížila se velká událost. Vše čekalo už jen na příjezd Velkého Gatsbyho. Vítejte ve dvacátých letech minulého století, v duchu kterých se pořádal 21. maturitní ples studentů Střední školy informatiky a ekonomie DELTA.

Ples si maturanti organizovali i moderovali sami

Celým plesem prováděla účastníky dvojice maturantů Míra Varga a Vítek Lustyk. Místo toho, aby si kluci ples patřičně užili se svými spolužáky, ušili si na sebe pěkný bič. Bylo zjevné, že s moderováním akcí a vystupování před lidmi již mají své zkušenosti. Dovolili si dokonce předvést charleston (pravda v hodně svérázném pojetí :-)).

Přesto pro většinu maturantů to byla jejich první zkušenost s pořádáním a organizací tak velké akce. „Všechno jsme měli připravené, ale stejně to byly nervy, aby nakonec všechno klaplo,“ strachovala se Karolína Hrdinová, která přípravami na ples trávila poslední 3 měsíce. Program byl ale parádní a snad si ho všichni užili.

Představení tříd

Letošní maturanty denního studia informatiky představil pan ředitel kvůli jejich činorodosti jako aktivní až radioaktivní. „Jsou opravdu naprosto mimořádný ročník. Počítal jsem si o nich nějaká čísla a jsou až neuvěřitelná. Například 64% z nich se v průběhu svého studia probojovalo do celostátního kola nějaké soutěže. Dvě soutěže loni celé vyhráli. Jsou neuvěřitelně pracovití. 62,5% z nich v posledním ročníku už při škole pracuje víc než 10 hodin týdně. Zakládají dvě firmy. To je prostě ročník, který se neztratí,“ říká ředitel školy Jiří Formánek. Škola DELTA v roce 2017 skvěle odmaturovala. Z 228 odborných škol byli z matematiky první, z angličtiny sedmí a z češtiny desátí. „Sázím na to, že tahle třída to ještě překoná,“ dodává Formánek.

Maturanti denního studia se sklenkou šampaňského |foto: Jan Jirásek

Letos se poprvé maturitního plesu zúčastnili i studenti kombinovaného studia, tzv. KOSáci. Dorazilo jich hodně přes dvacet. „Před všemi, kdo se dobrovolně zřekne na 4 roky svého pohodlí a ve svém volném čase si doplňuje vzdělání, hluboce smekám,“ řekl ředitel.

Vítěz hlavní ceny v tombole si odnesl web od DF v hodnotě 20 000 Kč

Na plese samozřejmě nechyběla ani tombola. O ni se postarali partneři, za což jim patří velké díky.
Hlavní výhru zajistila pardubická společnost DF SOLUTIONS, která se zabývá tvorbou webových stránek a do jejíž týmu se před časem přidali i dva naši maturanti, Patrik Bednář a Martin Slavíček. Stojí za zmínku, že DF SOLUTIONS (a s tím také DF MARKETING) pomáhá s velkou energií mladým studentům získat praxi v oboru, který je v současné době tak populární.

Hlavní cenu poukaz na vývoj webových stránek v hodnotě 20 tis. předával David Hübner, vedoucí vývoje ve společnosti DF SOLUTIONS. |foto: Jan Jirásek

Mezi dalšími významnými partnery byli:

• Microsoft CZ,
  • Junker Holice,
  • eBRÁNA,
  • Unicorn,
  • Unicorn College,
  • Fakulta elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice,
  • CzechInvest

a spousta dalších. Všem moc děkujeme.

Maturitní ples Delty 2019

To bych nevěřil, že naši kantoři umí takhle zapařit.
Autor úprav: Karel Koudelka 3.B