Lyžák 2019

20. 1. 2019

27 studentů prvního ročníku vyrazilo na 5-ti denní kurz na lyžařský a snowboardový kurz do Velké Úpy. Počasí nám přálo, celý týden bylo kolem nuly a hlavně spousta prašánku.

Jitrnice, Velbloudi a Draci

Dopoledne prvního dne jsme se rozdělili na 3 týmy a jelikož nikdo nemá rád takové to nudné první, druhé a třetí družstvo, rozdělili jsme se na Jitrnice, Velbloudy a Draky. Nejvíc bylo Jitrnic, kteří, coby zkušení lyžaři a snowboarďáci, se po sjezdovkách pohybovali v podstatě samostatně (i když pod ostřížím zrakem pana učitele Zerzána). Vlebloudi ladili svůj lyžařský styl pod křídly pana učitele Hájka a jeho školou brutálního carvingu a Drakům snowboarďákům-začátečníkům předával svůj čaj a zkušenosti pan ředitel.

Sjezdovky po celých Krkonoších

Jezdili jsme všude, kde se dalo. Vyzkoušeli jsme Portášky ve Velké Úpě, snad všechny sjezdovky v Peci pod Sněžkou i v Jánských Lázních. Všude se dalo dojet skibusem. Nevětším zážitkem (jako již tradičně) byla jízda po jedné z nejstarších sáňkařských drah v Čechách - v Jánských Lázních z Černé hory. I když jsme museli jezdit opatrně a neměli jsme se předjíždět, tak prostě pan učitel Zerzán fakt nerad prohrává :-). Dolů jsme dorazili se sněhem opravdu úplně VŠUDE. Kdo by si však myslel, že jsme si to nechtěli zopakovat, ten by se ošklivě mýlil. Tohle jsme si prostě museli dát ještě jednou :-).

Čtvrtek jsme jeli do Jánek znovu, ale tentokrát na lyže. Byla trošku mlha, sjezdovka ale pěkná a hlavně: vyhřívaná lanovka! Pátek dopoledne jsme strávili v Peci, konečně svítilo sluníčko, takže lyžovačka byla fakt za odměnu. Odpoledne rychle na oběd, sbalit a hurá do autobusu.

Bezpečáci by z nás letos radost neměli

A co zranění? Tak letos jsme si to vybrali asi za 10 let dozadu a doufám že i dopředu: 1 pochroumané koleno, 1 zlomený prostředníček a 1 vyhozený palec. Tak nevím, jestli vás rodiče s námi ještě někdy někam zase pustí :-(.