Londýn

17.10.2015 13:05

Londýn 2015

Tak jsme se ve zdraví navrátili z londýnské metropole. Neonová světla na Picadally Circus, voskové figuríny v Madame Tussaud´s, opevněný Tower of London s nezaměnitelnou stráží zvanou beefeaters („jedlíci hovězího“) – to vše tvoří jedno z nejnavštěvovanějších měst celého světa.

Londýn je směsí snad všech národností

Skoro čtyřiadvacetihodinová cesta byla pro všechny náročná, ale zdárně jsme přežili. Hned první den nás čekal výstup na Greenwichi, celodenní procházka po rušných ulicích velkoměsta přes úžasný London Bridge, vyjížďka lodí po Temži s výhledem na londýnské doky, obdivuhodné stavby a mohutná katedrála svatého Pavla. Až nás z toho všeho přecházel zrak a kručelo nám v bříšku. Copak asi bude v hostitelských rodinách? „Hele, moje paní je Indka.“ „Moje černoška.“ „Moje muslimka.“ „My jsme měli k večeři pizzu.“ „A my hambáče s hranolkama.“ – Tak to je dnešní Londýn, multikulturalismus jako hrom.

Jazykový kurz byl perfektní. Takovou školu bychom chtěli i doma. Byla u toho legrace a přitom jsme se toho naučili opravdu hodně. A nejenom my. I Angličané od nás získali několik českých (pravda, trošku peprných) slovíček a pár jazykolamů (nejlepší byl „Strč prst skrz krk!“)
Krásné bylo i londýnské oko, i když u některých to bylo na kinedryl :-). Výhled na celý Londýn ale stál fakt za to. Viděli jsme ale i venkov: Stradford nad Avonou – rodiště Shekespeara a obrovský hrad Viléma Dobyvatele Warwick.

Primark je nej!

Blížil se konec pobytu a už jsme se těšili domů, až ukážeme, co jsme si nakoupili na Oxford Street. Primark je nejlepší obchod ze všech! Jít po městě s taškou z Primarku je výrazně lepší pocit než s igelitkama z „penáče“. :-)

A co jsem si vlastně koupil?

• Plyšového medvídka Mistra Beana,
  • hrníček s nápisem I love London a
  • takový malý čtvereček s britskou vlajkou. Vůbec nevím, co to je, ale asi bude extrémně bezpečný, protože je na něm EXTRA SAFE. :-)

A abychom splnili i povinné požadavky publicity, tak cestu do Anglie nám umožnilo zapojení do evropského projektu - výzvy č. 56.

Fotogalerie - týden v Londýně

TowerBridge a zakalená Temže.    TowerBridge v noci    |foto: Jan Mečiar,  student zaměření Internetový marketing

Houses of parliament - focené pravděpodobně z London Eye   |foto: Jan Mečiar, student zaměření Internetový marketing

BigBen a za budovou vlevo malinko vykukuje London Eye.   TowerBridge v noci    |foto: Jan Mečiar,  student zaměření Internetový marketing