Honza Tužil pracuje na startUpu NewsInLevels.com

18. 12. 2013

Pardubické coworkingové a startupové centrum GoUP! Startup home podpořilo již 4 projekty. Na jednom z nich pracuje i Honza Tužil ze 2.B.

18. prosince 2013, Pardubice – GoUP! Startup home existuje teprve tři měsíce a už má za sebou první úspěchy. Do coworkingového centra bylo k dnešnímu dni přihlášeno osm projektů. Na čtyřech z nich se aktuálně pracuje. Ve dvou případech probíhá jednání o možnosti spolupráce a dva týmy zatím neprošly vstupním výběrem. Rozdělovaly se také první peníze a zkušenosti z  podnikání.

Díky úzké spolupráci GoUP! Startup home s Czech ICT Alliance a dalšími partnery se již podařilo podpořit v začátcích podnikání 4 pardubické startupové týmy. Dva z nich se představily také na říjnové akci Investor Pitch v Hradci Králové, kterou pardubické coworkingové centrum spolupořádalo.

Spolupráce s pardubickými studenty

„Jsem rád, že jsem mohl získat cenný feedback, využít poradenství v oblasti účetnictví a daní a dostat radu od právníka. Využil jsem i možnost založit si zdarma podnikatelský bankovní účet,“ popisuje výhody coworkingového centra Lukáš Zajíc, zakladatel jednoho z místních startup projektů.

„Díky spolupráci s Fakultou elektrotechniky a informatiky UPa a se Střední školou informatiky a ekonomie DELTA se nám podařilo jeden startupový projekt dokonce personálně posílit o programátora a grafika z řad studentů. To je pro kluky skvělá příležitost,“ uvádí Jan Hřídel, ředitel GoUP!, fungující příklad coworkingu v Pardubicích.
(Tady právě září naše „mediální hvězda“ Honza Tužil. :-))

Přednášky a soutěže

Vedle snahy o podporu rozvoje startupů uspořádalo centrum GoUP! také několik motivačně vzdělávacích přednášek pro veřejnost. S úspěchem zde vystoupili a své zkušenosti předali například Štěpán Bechynský, Technical Evangelist ze společnosti Microsoft, nebo Milan Zavadil, generální ředitel M&M Reality. I v příštím roce bude GoUP! s podobnými přednáškami  zajímavých speakerů pokračovat.

V těchto dnech pořádá GoUP! soutěž pro veřejnost nazvanou „Do nového roku s novou firmou“. Výherci si budou moci splnit sen o vlastní firmě. Informace o soutěži jsou na facebookové stránce coworkingového centra GoUP! (www.facebook.com/gush.cz) nebo na webu www.gush.cz/soutez2013.

GoUP! Startup home

Pardubické coworkingové centrum GoUP! je o lidech, zajímavých myšlenkách a otevřených příležitostech. U jeho zrodu stálo přání poskytnout mladým lidem s IT vzděláním příležitost uplatnit se v regionu, v němž vyrostli, vystudovali a k němuž si vytvořili vztah. Pardubické coworkingové a startupové centrum nabízí velkorysý pracovní prostor, ve kterém mohou začínající podnikatelé rozvíjet své projekty z oblasti IT a zvát si sem na jednání klienty či partnery. Využít mohou mentoringu a školení od špiček v IT. Zakládajícími členy jsou Czech ICT Alliance a pardubická společnost eBRÁNA s dalšími partnery.