FVTP 2015 – 2 projekty do finále

24.03.2015 10:51

FVTP 2015 – 2 projekty do finále

Letos již třetím rokem po sobě postoupily 2 projekty ze Střední školy informatiky a ekonomie DELTA do finále EXPO SCIENCE AMAVET 2015, která se koná na Akademii věd. Své umístění obhájil Josef Gajdůšek, tentokrát s projektem „Trouba pro pájení SMD“ a do Prahy ho letos doprovodí Adam Beňo se svým maturitním projektem „Hodnocení realit“.

Trouba pro pájení SMD

„V současné době jsou elektrotechnické součástky již tak malé, že je v podstatě není možné ručně pájet standardními metodami. Průmyslově se to řeší zapékáním v pecích. Sestrojil jsem si vlastní pícku z normální kuchyňské trouby. Navrhl elektroniku, abych mohl řídit průběh teploty v čase a naprogramoval aplikaci pro její ovládání,“ přibližuje svůj projekt Josef Gajdůšek, který s ním uspěl již letos na StudNETu.

Hodnocení realit

Hodnocení realit je projekt z úplně jiného soudku. Je čistě softwarový. Adam naprogramoval server, který stahuje informace o nabídkách realitních kanceláří z jiných webových serverů. Podle algoritmu pak stanovuje, kolik by konkrétní byt v dané lokalitě měl opravdu stát. „Dá se tím přibližně určit, jak moc je konkrétní nabídka výhodná. Uživatelům náš server pomůže při stanovování optimální ceny nemovitosti,“ dodává Adam. Projekt vyvíjí na zakázku pro realitní kancelář.

Fotodokumentace a interview

Virtuální prohlídka krajského kola FVTP                                        Foto: Filip Lorenčík, Lucie Picková (archiv školy)

Letos se DELTA ujala také kompletní fotodokumentace celé akce. Kromě klasických záběrů z předávání diplomů a focení posterů, o které se starali prváci Jan Mečiar a Serhyi Baron, vytvořili jejich spolužáci Filip Lorenčík a Lucie Picková ze třetího ročníku virtuální prohlídku celé soutěže. Tam si můžete celou soutěž znovu projít.

Jelikož studenti na letošním FVTP přichystali kompletní fotoateliér, pořídili na speciálním fotografickém stole i fotky všech robotů z doprovodné soutěže RoboRave (kde soutěžili i naše dva týmy).

Interview s primátorem

Interview s primátorem Pardubic Martinem Charvátem na FVTP 2015 Interview s primátorem Pardubic Martinem Charvátem                                                                   Foto: archiv školy

Pan učitel Zerzán se ujal role reportéra a Pavel Král role kameramana a šli lovit interview. Mezi největší „úlovky“ patří interview s panem primátorem Martinem Chravátem a ředitelem RoboRave International Russem Fischer-Ivesem. Panu primátorovi jsme pak prozradili i trik s naším mikrofonem.

Chtěl bych poděkovat všem soutěžícím a dalším, kteří se podíleli organizačně na zajištění soutěže a poblahopřát Adamovi a Pepovi k jejich postupu do finále.

Kompletní fotodokumentace ze soutěže ke stažení

Fotogalerie - Soutěž studentských projektů FVTP

Primátor Pardubice Martin Charvát předává diplom Adamu Beňovi s postupem do finále EXPO SCIENCE AMAVET 2015

Primátor Pardubice Martin Charvát předává diplom Josefu Gajdůškovi s postupem do finále EXPO SCIENCE AMAVET 2015

Skupinová fotka finalistů EXPO SCIENCE AMAVET. Uvidíme se na Akademii věd v Praze.

Homologace robota - tak tu svíčku už sfoukni, prosíííím.

Přehlídka robotů na soutěži RoboRave 2015. Co robot, to originální nápad.

Yes, je zhomologováno! Ten nejnadšenější v khaki kalhotách je Russ Fischer-Ives, ředitel RoboRave International. Jeho nick-name je Wow-man.