Francie - den 8.

13.04.2015 20:20

Francie - den 8.

Dopoledne - práce na projektu

Dnešek byl po víkendu mírně odpočinkový. Dopoledne jsme pracovali na projektu. Ukazovali jsme Francouzům, jak mohou znázornit závislost toku kosmického záření na tlaku. Bohužel, jak jsou dobří ve fyzice a chemii, tak v ICT jsou na tom opravdu špatně. To, co naši zvládali bez problémů, bohužel nezvládal ani Frederic (jejich učitel fyziky). Může to však být i tím, že normálně používají pro práci s tabulkami jiný program. Po první úloze jsme jim ještě předvedli, jak si mohou svoje data připravit pro další zpracování. Sloučit pomocí vzorce několik textových údajů byl však pro ně opět náročný problém. Naši jsou zkrátka v tomhle úplně někde jinde.

Oběd ve francouzském stylu

Oběd jsme měli ve škole. Předkrm: rajčata s mozzarellou nebo skvělá rybí pomazánka, hlavní jídlo: senzační dušené telecí v sosíku nebo plátek vepřového přes půl talíře; jako příloha: něco co vypadalo jako bramborová kaše - ale vyklubal se z toho výborný zadělávaný květák a něco jako rizoto (opět perfektní), potom sýr s chlebem (pravděpodobně kozí - na povrchu bílá plíseň, potom kousek prozrálý a uprostřed tvarohový střed - prostě lahůdka) a jako zákusek pudink s karamelem a káva. (Ještě jsem zapomněl na salát s výtečnou zálivkou.) Zkrátka sen každé školní jídleny v Česku - sem by mohl jet Chládek na inspiraci.

Návštěva zámku Chateau de Crazannes

Po obědě jsme jeli na prohlídku zámku Chateau de Crazannes, malinkého ale jednoho z nejstarších zámků v oblasti. Měl jsem fotku z průvodce s historií v angličtině, ale jelikož si dnes vybrala oddych i moje paměťová karta ve fotoaparátu, tak jsem v podstatě o všechny fotky přišel - včetně té s historií zámku. Takže dnes toho bohužel moc nebude. Zítra jedeme na celý den do Futuroskopu. Paměťovou kartu jsem zformátoval a přezkoušel - tak doufám, že bude zase fungovat.

Jitka Svobodová ukazuje práci s daty v Excelu.

Naši práci zvládají, Francouzi se ani nesnaží. Normálně totiž s Excelem nepracují.

Jakub zpracovává data v Excelu.