Dva ze tří IT projektů ve finále EXPO SCIENCE AMAVET vznikly na pardubické soukromé škole DELTA

13.03.2016 17:00

EXPO SCIENCE AMAVET 2016

Pardubice, 10. - 11.3.2016: Z letošního Festivalu vědy a techniky pardubické mládeže postoupily do finále EXPO SCIENCE AMAVET 2016 tři projekty z oblasti informatiky. Dva z nich jsou ze soukromé Střední školy informatiky a ekonomie DELTA. Další projekt z DELTY získal hlavní cenu rektora Univerzity Hradec Králové.

Volá makléř – projekt dle zadání realitních kanceláří

Jedním z postoupivších IT projektů je projekt „Volá makléř“, který vytvořili studenti Filip Botai a Michael Havelka. Zadání projektu vzešlo od České asociace pro nemovitosti. Skládá se z webové služby, která eviduje telefonní čísla a umožňuje hodnotit případnou neodbytnost realitních makléřů, a aplikace pro mobilní telefony, která při příchozím hovoru realitního makléře odhalí. Mladí programátoři ukázali, že umí pracovat s nejmodernějšími technologiemi využívanými pro vývoj webového portálu i aplikací pro mobilní telefony.

Volá makléř - projekt postoupil do finále EXPO SCIENCE AMAVET 2016

Volá makléř - projekt pro Českou asociaci pro nemovitosti | autoři: Filip Botai a Michal Havelka

Hra: The Tainted

Druhým projektem je počítačová hra The Tainted, kterou vytvořil tým ve složení Luboš Zápotočný, Tomáš Faltejsek a Tomáš Čulík. Před soutěží se prý ladilo až do brzkých ranních hodin. „Noc před krajským kolem jsme šli spát až ve čtyři ráno,“ říkal Luboš, ale výsledek stojí za to. I když já osobně nejsem příznivcem počítačových her a ani jim nerozumím, dle mého syna bude opravdu dobrá.

Hra: The Tainted | autoři: Luboš Zápotočný, Tomáš Faltejsek a Tomáš Čulík Hra: The Tainted | autoři: Luboš Zápotočný, Tomáš Faltejsek a Tomáš Čulík

Posledním čistě informatickým projektem je Vědecká laboratoř SCI-Lab Kamila Mudruňky z Gymnázia Dašická.

Křemíkový spektrometr získal cenu rektora Univerzity Hradec Králové

Klasické informatické projekty z naší školy doprovodí do Akademie věd stálice ústředních kol IT soutěží Josef Gajdůšek. Pepa letos navštěvuje jeden den v týdnu Ústav technické a experimentální fyziky ČVUT, kde vyvíjí vlastní křemíkový spektrometr. Hlavní částí projektu je návrh celé elektroniky a její zprovoznění. Nemalou část však zabírá i vývoj software pro zobrazování naměřených dat a ovládání spektrometru. Projekt se líbil natolik, že získal cenu rektora Univerzity Hradec Králové, Prof. RNDr. Josefa Hynka, MBA, Ph.D za nejlepší středoškolský projekt.

Josef Gajdůšek - finále EXPO SCIENCE AMAVET 2016Josef Gajdůšek získal za svůj křemíkový spektrometr cenu rektora Univerzity Hradec Králové pro nejlepší středoškolský projekta již potřetí postoupil do finále EXPO SCIENCE AMAVET | Foto: archiv DELTA-škola

Účast projektů programátorů ze soukromé školy DELTA v ústředním kole EXPO SCIENCE AMAVET se stal již tradicí. V uplynulých třech letech se jich do finále probojovalo hned šest:

Fotogalerie - krajské kolo Festival vědy a techniky pardubické mládeže

Programátoři The Tainted dotahují to, co nestihli předešlou noc.

Josef Gajdůšek - student soukromé školy DELTA ve chvilkách volna navrhuje nový plošňák

Pepa Gajdůšek se odtrhne od klávesnice pouze na přímou výzvu :-) Krajské kolo FVTP