Dopravní podnik města Pardubic a.s. započal spolupráci se Střední školou informatiky a ekonomie Delta

04.03.2015 21:10

4. března 2015, Pardubice - Dopravní podnik města Pardubic a.s. začal spolupracovat na zvýšení bezpečnosti IT technologií s šestnáctiletým studentem soukromé Střední školy informatiky a ekonomie DELTA, Josefem Gajdůškem.

Celé to bylo vlastně náhoda. Škola si všimla Pepova talentu a pomáhala mu s hledáním vhodné brigády. Původně se měl věnovat městským parkovacím automatům, ale slovo dalo slovo a Pepa se pustil i do jiných IT technologií, které dopravní podnik využívá.
„Zadání bylo poměrně vágní: ‚Prověřit co nevíce technologie používané v dopravním podniku‘,“ říká Pepa. Výsledky měsíčního bádání sepsal do jednoduché prezentace a šel je představit do ředitelny. „Výstupy Pepova domácího bádání byly opravdu pozoruhodné, proto jsme se objednali k řediteli dopravního podniku,“ říká s úsměvem ředitel školy Jiří Formánek.

Dostal nabídku práce pro Dopravní podnik

„Josef Gajdůšek nás přivedl na některé zajímavé problémy. Nabídli jsme mu, že bychom jeho talentu využili a že může ve svém bádání pro nás pokračovat. Nakontaktovali jsme ho mimo jiné na výrobce odbavovacích systémů, kam by Pepa chtěl na brigádu. Takhle šikovnému studentovi rádi pomůžeme," říká ředitel Dopravního podniku Tomáš Pelikán.

Příběh je dalším důkazem o prospěšnosti spolupráci mezi středními školami a podnikatelským sektorem. Spolupráce mezi Dopravním podnikem města Pardubic a.s. a soukromou Střední školou informatiky a ekonomie DELTA ukazuje, že nadaný student bude mít po svém absolutoriu zajištěno okamžitě pracovní uplatnění.

Další úspěchy Josefa Gajdůška

Josef Gajdůšek je výjimečný student. Ve svých šestnácti letech již dokázal postoupit na soutěž Vernadského do Moskvy nebo zvítězit ve středoškolské soutěži Czech StudNET Awards. Jeho dosud největším úspěchem je letošní vítězství v celosvětové soutěži Google CodeIn, díky kterému v červnu poletí na návštěvu centrály Googlu v Silicon Valley. Je také jedním ze zakládajících členů pardubického HackerSpace.