Fakulta elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice hostila ajťáky ze StudNETu

30.01.2015 14:16

29. ledna 2015, Pardubice - Do Pardubic se sjeli středoškolští studenti informatiky z celé republiky, aby se svými projekty bojovali v soutěži Czech StudNET Awards 2015. Do finále postoupilo pět projektů ve třech kategoriích. Soutěžili v ní projekty založené na spolupráci s  firmami, ale i takové, na kterých studenti pracovali sami. „Chceme ukazovat příklady, kde spolupráce mezi firmami a studenty nese ovoce. Mezi středoškoláky však vznikají velmi kvalitní projekty, o kterých firmy vůbec nevědí. Soutěž bude pomáhat, aby se firmy i studenti vzájemně našli a byli si nápomocni,“ říká Jiří Formánek, ředitel soutěže.

Aby měly šanci na úspěch, musel každý svůj projekt dobře odprezentovat. V porotě totiž seděli především zástupci z IT firem, kteří studentům nic nedarovali. Dali jim však spoustu praktických rad, jak projekty vylepšit a na čem ještě pracovat.

Největší posluchárna FEIky byla plná Největší posluchárna fakulty byla plná (Foto: Archiv DELTA škola)

„Soutěž Czech StudNET Awards má pro studenty dva obrovské přínosy: 1. Možnost porovnat se s těmi nejlepšími, což je bude jistě motivovat k další práci na sobě. 2. Účast v soutěži pro ně bude zajímavým setkáním s tržním prostředím. Dostanou cennou zpětnou vazbu od zkušených podnikatelů a možná padne i nějaká nabídka práce či investice,“ říká Jiří Janků, šéf společnosti eBRÁNA, který byl členem poroty v kategorii Nová média - marketingové strategie.

Kromě prezentace a hodnocení projektů program doplnily přednášky z oblasti IT, kterých se ujali porotci. Na soutěž přijelo velké množství studentů, aby podpořili své favority. A jak to celé dopadlo? Kategorii Mobilní zařízení vyhráli gymnazisté Tomáš Koťara, David Novák, Šimon Appelt a Mikuláš Pokorný z gymnázií Havlíčkův Brod, Nad Alejí a Arabská s projektem sociální sítě Fameies. Kategorii Nová média – komunikační strategie vyhrál Jan Růžička ze SPŠE Ječná z Prahy s projektem ForexSchool a vítězství v kategorii Využití IT ve sféře businessu zůstalo v Pardubicích, zvítězil Josef Gajdůšek s projektem Trouba pro mikropájení ze soukromé Střední školy informatiky a ekonomie DELTA. Úspěch školy podtrhl třetím místem v kategorii Nová média - komunikační strategie Vojtěch Danihelka s projektem Nový web pro truhlářství Jirásek + Jirman.

Josef Gajdůšek - vítězství v kategorii Využití IT ve sféře businessu a výhra 5.000,- Kč Josef Gajdůšek - vítězství v kategorii Využití IT ve sféře businessu
a výhra 5.000,- Kč
(foto: archiv DELTA škola)
Vojtěch Danihelka - 3. místo v kategorii Nová média - komunikační strategie a výhra 2.000,-Kč Vojtěch Danihelka - 3. místo
v kategorii Nová média
- komunikační strategie
a výhra 2.000,-Kč
(foto: archiv DELTA škola)

Soutěž se konala v prostorách Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice

Záštitu nad 1. ročníkem StudNETu převzal prof., Ing. Simeon Karamazov, Dr., děkan Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice. „Naše fakulta dlouhodobě podporuje technické vzdělávání na středních a dnes již i základních školách. Myslím, že podpora nadaných žáků formou soutěže je jednou z vhodných forem,“ uvádí děkan Karamazov.

Soutěž byla podpořena v rámci projektu POSPOLU - podpora spolupráce škol a firem se zaměřením na odborné vzdělávání v praxi, který realizuje MŠMT ve spolupráci s Národním ústavem pro vzdělávání. Soutěž byla zařazena jako součást volnočasových aktivit pro žáky v pilotáži modelů spolupráce škol a firem, kterou realizuje Střední školy informatiky a ekonomie DELTA ve spolupráci s vybranými zaměstnavateli v regionu a dalšími 2 školami. Projekt POSPOLU je financován z Evropského sociálního fondu a rozpočtu České republiky.

Oficiální výsledky soutěže ZDE.

Vítězové Czech StudNET Awards 2015 Společná fotka vítězů 1. ročníku Czech StudNET Awards 2015 v Pardubicích (foto: archiv DELTA škola)

Czech StudNET Awards 2015 - fotogalerie

Vojtěch Danihelka prezentuje návrh webu Truhlářství Jirman + Jirásek, který dělá pod vedením eBRÁNY

Vladimír Bartoš prezentuje projekt Návrh webových stránek Enter Polička: ICT služby, který dělá pod vedením eBRÁNY

Největší posluchárna FEIky byla plná.