Bakala Foundation - možnost studia v zahraničí

26.11.2015 16:34

Bakala Foundation - možnost studia v zahraničí

Bakala Foundation není organizace, která by se musela vnucovat. Každoročně poskytne cca 12 stipendií studentům z Česka, kteří chtějí uspět na špičkových zahraničních univerzitách. Oslovili nás jako jednu z nejaktivnějších škol v regionu a udělali pro naše studenty úžasnou přednášku.

Povídala si s námi Nina Jaganjacová, stipendistka, která studovala na The London School of Economics and Political Science ve Velké Británii. Vysvětlila nám, že možností, jak financovat svoje studia v zahraničí je mnoho, např.:

Nina Jaganjacová - přednáška Bakala Foundation o možnostech stipendií na zahraniční univerzity

​Nabídla nám pomoc při výběru zahraniční univerzity, přípravě životopisů a motivačních dopisů (různé fígle, na co univerzity slyší, apod. :-) ).

Jak jít studovat do zahraničí?

1. Vyberte si více škol a pošlete na ně přihlášku,
  2. Začněte shánět peníze (nadace, stipendia),
  3. Složte si jazykovou zkoušku IELTS (lepší) nebo TOEFL
  4. (Když byste nestihli sehnat peníze a na školu vás vzali, lze je požádat o odložení nástupu o jeden rok a můžete shánět vesele dál :-))

Příběh na závěr

Na závěr jsme se Niny zeptali, proč to vlastně všechno dělá. Jestli se Bakala Foundation "upsala", že když ji dají stipendium, že pak bude pro ně pracovat atd. Odpověď nás všechny překvapila. Nemusíte se upisovat absolutně k ničemu. "Myslím si, že to je to nejmenší, co pro Bakala Foundation můžu udělat za to, že mi otevřeli úplně nový svět. Byla jsem na univerzitě s muslimskou Keňankou, s praštěným Brazilcem a nebo s distingovaným, odtažitým mladým Britem. Je úžasný vidět, jak se nezahalená muslimka baví s teplým Brazilcem. Cokoliv Brazilec řekl byl pro Keňanku naprostý šok, vůbec byste nevěřili tomu, že si ti dva mohou rozumět. A přesto se stali nejlepšími přáteli a asi na celý život."

Kontakty (vizitky v ředitelně :-)):

• Nina Jaganjacová - přednášející
  • Tomáš Kristlík - koordinátor studentského hubu - pořádají přednášky a workshopy zaměřené už na konkrétní oblasti pokrývající proces studia v zahraničí.

Fotogalerie - Možnost studia v zahraničí - Bakala Foundation

Nina Jaganjacová - Bakala Foundation