Aktuality/Blog

6 postupů do celostátního kola Expo Science AMAVET, cena rektora a dvou děkanů informatických fakult

8 projektů studentů Střední školy informatiky a ekonomie DELTA z 11 získalo v krajském kole XVI. ročníku FVTP ocenění.

Do krajského kola FVTP/Amavet postupuje 11 projektů

Pardubice 22.2.2024: Sklizeň celoroční práce se opět blíží. Letošní maturanti ukázali své projekty a opět to stojí za to. 11 z nich postoupilo do krajského kola FVTP/Amavet.

25. maturitní ples školy DELTA

19. ledna 2024 se uskutečnil 25. maturitní ples školy DELTA.

4. místo na krajském přeboru Šachového svazu Pardubického kraje

Naši šachisté obsadili 4. místo mezi 24 družstvy středních škol z Pardubického kraje.

Krajské kolo v Bobříku informatiky 2024

4. místo v Pardubickém kraji Petra Švestky a druhá největší ekipa postupujících z kraje.

Vernisáž výstavy fotografií studentů z Broumovského plenéru

V Paláci Pardubice jsme uspořádali 14ti denní výstavu nejlepších fotografií studentů pořízených v minulém roce na plenéru v Broumovském klášteře.

Proběhlo zimní finále Pardubického hackera

Máme za sebou první zimní finále Pardubického hackera - soutěže v programování pro žáky základních škol z celé ČR.

Jak se budou podávat přihlášky přes nový systém DiPSy?

Prohlédněte si krátká videa, jak se budou letos podávat přihlášky na střední školy a jak funguje algoritmus umístění na školu. Na obou videích spolupracoval student 2. ročníku naší školy Lukáš Žďárský.

Představení IT VŠ pro letošní pardubické maturanty máme úspěšně za sebou

10 IT fakult přijelo před Vánoci představit své studijní programy maturantům. Na Akademický den dorazily letos podruhé.

Vánoční šachový turnaj na DELTĚ

Šachy jsou takový mentální box. Na DELTĚ zakládáme novou předvánoční tradici - Vánoční šachový turnaj.

Do Student Training Centre 2024 od Microsoftu byli i v letošním roce vybráni dva studenti z DELTY

Radek Dolejška a Lukáš Žďárský byli vybráni do dvouletého studijního programu Microsoftu - Studentské trenérské centrum.

Mladý talent Pardubického kraje za školní rok 2022-23

Letos toto ocenění získali 3 studenti soukromé střední školy DELTA - jmenovitě Matěj Neumann a dvojice Jakub Kacálek a Jan Volhejn.

Rationis Development - vývojář C#/JS

Vývojář C#/JS

Akademický den - Představení IT vysokých škol pardubickým maturantům 2023

Intenzivní představení 11 vysokých škol a fakult zaměřených na IT, kam chodí nejčastěji naši absolventi v jeden čas a na jednom místě.

Bobřík informatiky 2023 - Je ještě vůbec kam se zlepšovat?

V letošním ročníku mezi úspěšnými řešiteli soutěže skončilo 54 studentů. To je více než 1/4 všech studentů a nejvíce v dosavadní historii školy.

1. místo na programátorském hackathonu Foxconn Funovation Hac23

Téma letošního pardubického hackathonu bylo využití superpočítačů a Diego Portillo, Tomáš Kalhous a Michal Vaniš zvítězili nad všemi ostatními týmy.

Celostátní amatérský filmový festival Vysokovský kohout 2023

Frederik Černík získal za svůj film "Debito Estinto" ceny již na třetím filmovém festivalu, tentokrát na Vysokovském kohoutu.

Matěj Neumann převzal ocenění Mladý řemeslník roku 2023

Matěj Neumann převzal na Staroměstské radnici z rukou prof. Ing. Jiřího Drahoše, Dr.Sc. ocenění Mladý řemeslník.

FomeiTop 2023

FOMEITOP, to je svátek v kalendáři pro všechny aktivní grafiky, fotografy, filmaře a všechny kreativce.

Adaptační kurz prvních ročníků 2023

Adaptovali jsme se důkladně. Málem s námi do Pardubic odjela i pražská hotelovka. 😊