Spolupráce s IBM na internetu věcí

12.09.2016 13:46

Spolupráce s IBM na internetu věcí

Přes prázdniny se nám podařilo domluvit spolupráci s IBM a stali jsme se pilotní školou jejich projektu Laboratoře Internetu věcí IBM.

V čem projekt spočívá?

Našim úkolem je spolupracovat s IBM a dalšími dvěma školami v Praze na vzniku materiálů pro vedení kroužku IoT - Internet of Things. V kroužku funguje 5 týmů, které jsme namixovali napříč ročníky, aby zkušenější spolužáci pomohli v začátcích prvákům.

1. pololetí - seznámení se s technologií IBM

V prvním pololetí se studenti naučí pracovat s technologiemi IBM pro Internet Věcí (tzn. pracovat se senzory, přenášet data na internet, tam vytovřit aplikaci pro jejich zpracování a opět poslat signál zpět například k motorkům). Vše si vyzkouší na vytvoření jednoduché meteostanice.

2. pololetí - návrh a realizace vlastního zařízení

Ve druhém pololetí už bude záležet na nápaditosti a dovednosti. Každý tým si navrhne vlastní zařízení, které odprezentuje před porotou z IBM. Pokud bude vše v pořádku, dostane 5-15 tisíc Kč na nákup součástek a pak už pánbůh pomáhej.

Výstava výrobků IoT v Pardubicích

Na začátku června 2017 se sejdou všichni účastníci v Pardubicích v Atriu Paláci, kde proběhne výstava všech výrobků. Myslím, že bychom mohli vidět nějakou vlaštovku ovládanou z mobilního telefonu nebo dron,... Nechme se překvapit. Každopádně těšte se v červnu do Pardubic, na výstavu jste srdečně zváni.