Grand Prize Google Code-in 2014

Úspěchy studentů DELTA

Studenti pardubické DELTY se pravidelně umisťují
na předních místech v krajských a národních kolech
republikových i mezinárodních soutěží.

Vítěz Google Code-in 2014

Josef Gajdůšek, student 2. ročníku, získal Grand Prize v celosvětové soutěži v programování mládeže do 17-ti let. Cenu přebíral v Googleplexu v kalifornském Mountain View. Díky tomuto úspěch získal Pepa pozvánku na studentskou stáž v Googlu. Ta bývá prvním krokrem k stálé práci v Googlu.

Josef Gajdůšek student DELTA - SŠIE zvítězil v celosvětové programátorské soutěži Google Code-in 2014Pepa přebírá hlavní cenu Google Code-in 2014
v centrále společnosti Google. (Foto: archiv školy)

Pepa získal hlavní cenu od organizace s poetickým názvem Haiku, která vyvíjí stejnojmenný operační systém pro osobní počítače.

Ačkoliv je Pepa teprve ve druháku, má už za sebou pěknou řádku úspěchů. V loňském školním roce postoupil do ústředního kola soutěže MŠMT v programování, do finále Expo Science Amavet a na soutěž Vernadského do Moskvy. V letošním roce získal ocenění pro nejlepší studenty města Pardubice a minulý čtvrtek zvítězil v Czech StudNET Awards v kategorii využití IT ve sféře businessu. Programuje od svých jedenácti let.

Jsme malí, ale šikovní...

Průměrný počet studentů v ročníku je 20. Možná i díky tomu se v minulém školním roce umístila 1/4 z nich do třetího místa v krajském kole nebo postoupila do ústředního kola některé ze soutěží, kterých se každoročně účastníme.

Řekli o našich maturitních projektech

„Na naší fakultě ukončují studenti podobnými projekty své bakalářské studium. Tyto práce, by rozhodně patřily do té lepší poloviny.“

Ing. Zdeněk Mlčoch,
FIM, Univerzita Hradec Králové

„Tyto práce jsou standardní inženýrské projekty.“

Ing. Michael Bažant, PhD.,
FEI, Univerzita Pardubice