Google Online Marketing Challenge 2012

Úspěchy studentů DELTA

Studenti pardubické DELTY se pravidelně umisťují
na předních místech v krajských a národních kolech
republikových i mezinárodních soutěží.

Google Online Marketing Challenge 2012

Celosvětové soutěže vysokoškolských studentů Google Online Marketing Challenge se letos zúčastnilo deset týmů studentů 3. ročníku pardubické střední školy informatiky a ekonomie DELTA.

Google Online Marketing Challenge - nejlepší týmy

V konkurenci vysokoškolských studentů pardubičtí středoškoláci uspěli, dva týmy skončily v první dvacítce českých vysokoškolských týmů a dostaly se celosvětově mezi 30% nejlepších se známkou „good“. Porazili tak více než 5.600 vysokoškolských studentů. I ostatní týmy uspěly. Další 4 si odnesly o stupeň nižší známku „fair“.
„Zúčastnit se jako středoškolské týmy celosvětové vysokoškolské soutěže pro nás byla obrovská výzva a příležitost k ověření kvality výuky internetového marketingu na naší škole. 5 600 vysokoškolských soutěžících z celého světa skončilo za našimi dvěma nejlepšími týmy, což považuji za významný úspěch, který potvrdil, že přizvat k výuce marketingu odborníky z prestižních firem bylo dobré rozhodnutí“ uvedl Jiří Formánek, jednatel SŠIE Delta.
Ve dvou nejúspěšnějších týmech soutěžili studenti Lucie Gavlasová, Jan Rubín, Zdeněk Tomášek, Jan Bednařík, Martin Vařečka, Miroslav Trpák a Miroslav Táborský. Studenty na soutěž pomohla připravit Ing. Zdeňka Kynclová, expertka společnosti eBRÁNA na internetový marketing.
„Informatika je silnou stránkou školy a Pardubice jako univerzitní město kvalitní středoškolskou výuku informatiky rozhodně potřebují“ dokončila Jitka Svobodová, nová ředitelka SŠIE Delta.
Google Online Marketing Challenge je celosvětová soutěž pro vysoké školy v internetovém marketingu, kterou pořádá společnost Google. Pátého ročníku se zúčastnilo více než 8 000 studentů z 86 zemí. Výsledné pořadí týmů bylo sestaveno podle 35 kritérií. Celkový výsledek „good“ znamenal umístění mezi 11%-30% nejlepších vysokoškolských týmů z celého světa.
Výsledková listina ke stažení zde: Oficiální výsledková listina Google Online Marketing Challenge (čísla nejúspěšnějších týmů SŠIE DELTA jsou 115-821-5685 a 986-550-2465).
studenti DELTA SŠIE se zúčastnili soutěže v internetovém marketingu - ilustrační foto
Ilustrační foto: - GoogleAdwords
Pardubický deník 20.9.2012 - Studenti Delty uspěli mezi vysokoškoláky

Jsme malí, ale šikovní...

Průměrný počet studentů v ročníku je 20. Možná i díky tomu se v minulém školním roce umístila 1/4 z nich do třetího místa v krajském kole nebo postoupila do ústředního kola některé ze soutěží, kterých se každoročně účastníme.

Řekli o našich maturitních projektech

„Na naší fakultě ukončují studenti podobnými projekty své bakalářské studium. Tyto práce, by rozhodně patřily do té lepší poloviny.“

Ing. Zdeněk Mlčoch,
FIM, Univerzita Hradec Králové

„Tyto práce jsou standardní inženýrské projekty.“

Ing. Michael Bažant, PhD.,
FEI, Univerzita Pardubice