1. místo Junior Internet 2011

Úspěchy studentů DELTA

Studenti pardubické DELTY se pravidelně umisťují
na předních místech v krajských a národních kolech
republikových i mezinárodních soutěží.

1. místo v národním kole Junior Internet 2011

Aleš Nešetřil - vítěz Junior Internetu 2011 - kategorie Junior Design

Ocenění Aleš převzal z rukou Vítězslava Války, zakladatele internetové fotobanky Pixmac.

Středoškolák Aleš Nešetřil získal v neděli 20. 3. 2011 v prostorách Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze první místo v soutěži JuniorDesign mezi 82 konkurenčními projekty. Soutěž je součástí mezinárodní konference věnované mladým internetovým talentům a letos se konal již její dvanáctý ročník.

"Úspěch nepatří jen mně, vděčím za něj také podpoře školy DELTA a spolupráci se společností eBRÁNA, která mi umožnila podílet se na kvalitních projektech. Podpora školy v takové soutěži hodně znamená" řekl skromně Aleš Nešetřil po předání ocenění.

„Alešův úspěch je velkou událostí pro školu a výbornou motivací pro ostatní studenty.  Ještě při slavnostním vyhlášení výsledků dostal Aleš několik nabídek na spolupráci s prestižními firmami. Je to potvrzení smysluplnosti výuky i studia informačních oborů. Není lepší pocit pro učitele, než úspěch jeho žáka a vědomí, že jeho žáci nebudou stát frontu před úřadem práce“ reagoval po vyhlášení výsledků Jiří Formánek, ředitel DELTA – střední školy informatiky a ekonomie.

V kategorii JuniorDesign soutěžil Aleš Nešetřil s webdesignovými návrhy internetových prezentací pro Centrum aplikovaného výzkumu Dobříš a společnost Vodafone. Svou práci úspěšně prezentoval před odbornou veřejností, novináři i publikem. Z Prahy si kromě hodnotných cen odváží také pozvánku na třídenní mezinárodní sympozium v polské Wroclawi, kde se potká s vítězi z ostatních zemí visegrádské čtyřky.

Aleš Nešetřil - vítěz Junior Internet 2011

Jsme malí, ale šikovní...

Průměrný počet studentů v ročníku je 20. Možná i díky tomu se v minulém školním roce umístila 1/4 z nich do třetího místa v krajském kole nebo postoupila do ústředního kola některé ze soutěží, kterých se každoročně účastníme.

Řekli o našich maturitních projektech

„Na naší fakultě ukončují studenti podobnými projekty své bakalářské studium. Tyto práce, by rozhodně patřily do té lepší poloviny.“

Ing. Zdeněk Mlčoch,
FIM, Univerzita Hradec Králové

„Tyto práce jsou standardní inženýrské projekty.“

Ing. Michael Bažant, PhD.,
FEI, Univerzita Pardubice