Národní finále Finanční Gramotnosti 2011

Úspěchy studentů DELTA

Studenti pardubické DELTY se pravidelně umisťují
na předních místech v krajských a národních kolech
republikových i mezinárodních soutěží.

Národní finále Finanční Gramotnosti 2011

Národní finále Finanční gramotnost 2011 - vyhlášení výsledkůVyhlášení výsledků

Pardubičtí studenti skončili v národním kole soutěže Finanční gramotnost na 7. místě.

Tříčlenný tým studentů ze Střední školy informatiky a ekonomie DELTA se ve středu 27.4. zúčastnil národního kola 2. ročníku soutěže Finanční gramotnost, pořádané ministerstvem školství.

Do národního finále se náš tým ve složení Richard Cibere, Nikola Jozová a Marek Šebek probojoval přes vítězství v okresním a krajském kole. Tříčlenný soutěžní tým doplnili dva náhradníci: Nikola Kůpová a Lukáš Stehlík. Do Prahy je doprovodila i paní učitelka Radka Křesťanová, která studenty na soutěž připravovala. Ostudu zde rozhodně neudělali a umístil se na celkovém 7. místě.

Letošního ročníku soutěže se účastnilo více než 40.000 žáků z více jak 700 škol v celé ČR.

"Umístit se na špici v takové konkurenci je vždy úspěch, který potěší. Úspěchy našich studentů jsou výsledkem dlouhodobé snahy o vysoký standard výuky a potvrzením, že soukromé střední školy mohou být svým důrazem na praktické uplatnění nabytých vědomostí výbornou alternativou tradičního veřejného školství" doplnil Jiří Formánek, ředitel střední školy DELTA.

Finanční gramotnost - na schodech ČNBFinanční gramotnost - vítězství v krajském kole

Jsme malí, ale šikovní...

Průměrný počet studentů v ročníku je 20. Možná i díky tomu se v minulém školním roce umístila 1/4 z nich do třetího místa v krajském kole nebo postoupila do ústředního kola některé ze soutěží, kterých se každoročně účastníme.

Řekli o našich maturitních projektech

„Na naší fakultě ukončují studenti podobnými projekty své bakalářské studium. Tyto práce, by rozhodně patřily do té lepší poloviny.“

Ing. Zdeněk Mlčoch,
FIM, Univerzita Hradec Králové

„Tyto práce jsou standardní inženýrské projekty.“

Ing. Michael Bažant, PhD.,
FEI, Univerzita Pardubice