2. místo BusinessPoint 2014

Úspěchy studentů DELTA

Studenti pardubické DELTY se pravidelně umisťují
na předních místech v krajských a národních kolech
republikových i mezinárodních soutěží.

2. místo BusinessPoint 2014

Tým Natuvel ze 4.B ve složení: Jan Hlásek, Kateřina Kopcová, Jan Matějka a David Žák obsadil 2. místo se svým návrhem webových stránek vysoké školy v letošním BusinessPointu. Navázali na vítězství svých starších spolužáků z minulého ročníku (viz: 1. místo v BusinessPointu 2012).

Finálové klání BusinessPointu - studenti SŠ DELTA pracují na návrhu webových stránekSedm a půl hodiny studenti pracovali na návrhu webových
stránek. Svoji práci si museli dobře rozdělit a všechny
činnosti koordinovat. (Foto: archiv školy)

Finálové klání nejlepších projektů proběhlo ve čtvrtek 23. ledna v prostorách Vysokého učení technického v Brně.

BusinessPoint je celonárodní soutěž pro středoškolské studenty na pomezí IT a marketingu, pořádaná podnikatelskou fakultou Vysokého učení technického v Brně již sedmým rokem. Do letošního ročníku se přihlásilo 36 týmů z celé české republiky. Bojovaly ve třech kategoriích „Návrh webové prezentace vysoké školy“, „Marketingová komunikace organizace“ a „Marketingové aktivity při zavedení nového produktu/značky na trh“. Každý rok se témata soutěže obměňují.

Součástí návrhu stránek byla i jejich propagace. „Zaměřili jsme se především na návrh klíčových slov, SEO optimalizaci, link-building a PPC kampaně na S-kliku a Adwords. Úspěšnost kampaní jsme chtěli měřit pomocí GoogleAnalytics,“ popisuje komplexnost řešení jeden z úspěšných studentů Jan Matějka.

Úspěšnost našich webových stránek budeme vyhodnocovat pomocí Google Analytics.

„Úspěšnost webových stránek budeme měřit přes Google Analytics," říká David Žák při prezentaci projektu před komisí. (Foto: archiv školy)

Řada dalších úspěchů

„Jsem rád, že jsme po roce dokázali opět velmi dobře bodovat,“ svěřil se ředitel školy Jiří Formánek, který tým na soutěž připravoval. Před rokem jsme vyhráli s návrhem informačního systému, kde jsme těžili ze spolupráce s Unicornem a letos při návrhu webových stránek nám pomohly zase přednášky pardubické eBRÁNy,“ chválí si spolupráci školy s IT firmami. Poslední tři roky jsou pro nás až extrémně úspěšné: 2x BusinessPoint, Comp of Ostrava, pražský JuniorInternet, Google Online Marketing Challenge, 2x finále Expo Science Amavet , finále Finanční gramotnosti, 4. místo z Veletrhu studentských společností,…,“ jmenuje úspěchy svých studentů.

Výborným umístěním v soutěžích jistě napomáhá i nízký počet studentů v ročníku. „Průměrně jich je v ročníku dvacet. Můžeme se jim věnovat opravdu intenzivně a rozvíjet jejich talent,“ vysvětluje Formánek.

V čem spočíval úspěch studentů z DELTY?

BusinessPoint 2014 - 2. místo pro studenty SŠIE DELTA Pardubice Ocenění za 2. místo v BusinessPointu „Vytvoření webových stránek není technologicky nic obtížného. Umí to většina absolventů IT oborů. Jsou to ale vesměs technici a málokdo z nich si uvědomuje, že o úspěchu jejich díla ve vyhledávačích rozhoduje převážně kvalita a struktura informací. Naši studenti se učí od eBRÁNY i internetový marketing,“ vysvětluje největší konkurenční výhodu svých studentů na letošním BusinessPointu Formánek.

(Kompletní reportáž ze soutěže včetně fotogalerie naleznete ZDE.)

Jsme malí, ale šikovní...

Průměrný počet studentů v ročníku je 20. Možná i díky tomu se v minulém školním roce umístila 1/4 z nich do třetího místa v krajském kole nebo postoupila do ústředního kola některé ze soutěží, kterých se každoročně účastníme.

Řekli o našich maturitních projektech

„Na naší fakultě ukončují studenti podobnými projekty své bakalářské studium. Tyto práce, by rozhodně patřily do té lepší poloviny.“

Ing. Zdeněk Mlčoch,
FIM, Univerzita Hradec Králové

„Tyto práce jsou standardní inženýrské projekty.“

Ing. Michael Bažant, PhD.,
FEI, Univerzita Pardubice