1. místo CompOst 2012

Úspěchy studentů DELTA

Studenti pardubické DELTY se pravidelně umisťují
na předních místech v krajských a národních kolech
republikových i mezinárodních soutěží.

1. místo CompOst 2012

Aleš Nešetřil - vítěz CompOst 2012

Projekt studenta Aleše Nešetřila zvítězil v konkurenci 84 projektů ve čtvrtém ročníku IT soutěže COMP-OST. Úspěch Aleše tak navazuje na nedávné vítězství jeho spolužáků v národním finále soutěže Business Point.

„Aleš Nešetřil v loňském roce zvítězil v soutěži Junior Internet s návrhem nových webových stránek pro společnost Vodafone. Do letošního ročníku byl dokonce pozván do diskusního panelu jako odborník a odpovídal na téma globálních projektů z pohledu designera. Úspěšný byl i při aukci maturitních projektů, kde o kvalitě svého řešení přesvědčil odborníky z praxe. Alešovo vítězství v soutěži COMP-OST proto vnímám jako další potvrzení skutečnosti, že naši studenti se na národní úrovni neztratí, jsou konkurenceschopní a dokáží se prosadit“ vysvětluje Jiří Formánek, ředitel SŠIE Delta.

Ostravský festival žákovských a studentských multimediálních projektů a webových prezentací www.COMP-OST.cz každoročně podporuje žáky a studenty z Čech a Slovenska v oblasti počítačové vzdělanosti a v aktivním a samostatném přístupu při individuální tvorbě webových prezentací i multimediálních projektů.

„Mám radost, že se mi v IT oblasti daří prosazovat. Grafický návrh webových stránek mne již dva roky živí, přesto nejsem klasický ajťák. Zajímám se více o umění a design než třeba programování. Při práci se snažím vymýšlet jednoduchá řešení, vyznávám minimalismus a jsem perfekcionista. Baví mě studovat školu, kde učí lidi z praxe, vývojáři, kde realizujeme skutečné projekty, ne jen učebnicové modely. Taková výuka vás motivuje, umožňuje vyhrávat soutěže“ doplnil úspěšný student Aleš Nešetřil.

Pardubická střední škola DELTA spojuje informatiku s výukou ekonomiky a vytváří tak u absolventů portfolio znalostí a dovedností, které na trhu práce výrazně chybí. Orientuje se na praktickou využitelnost školních poznatků, spolupracuje s prestižními firmami v oblasti softwarových řešení a studentům umožňuje podnikat v reálném světě prostřednictvím bezpečného prostředí studentské virtuální firmy eDELTA.

Cenu za vítězství v soutěži COMP-OST obdrží Aleš Nešetřil 25. dubna 2012 v Kulturním domě TRIO v Ostravě – Hrabůvce.

Jsme malí, ale šikovní...

Průměrný počet studentů v ročníku je 20. Možná i díky tomu se v minulém školním roce umístila 1/4 z nich do třetího místa v krajském kole nebo postoupila do ústředního kola některé ze soutěží, kterých se každoročně účastníme.

Řekli o našich maturitních projektech

„Na naší fakultě ukončují studenti podobnými projekty své bakalářské studium. Tyto práce, by rozhodně patřily do té lepší poloviny.“

Ing. Zdeněk Mlčoch,
FIM, Univerzita Hradec Králové

„Tyto práce jsou standardní inženýrské projekty.“

Ing. Michael Bažant, PhD.,
FEI, Univerzita Pardubice